Strona główna Dzierżoniów Kto przyjdzie, kto odejdzie w Lechii Dzierżoniów ?

Kto przyjdzie, kto odejdzie w Lechii Dzierżoniów ?

161
0
UDOSTĘPNIJ

Zawodnicy wszystkich III-ligowych klubów przebywają obecnie na zasłużonych urlopach, jednak na miejscu trwają lub trwać powinny dywagacje na temat kształtów ekip w nowym sezonie. Jako, że w ostatnim półroczu niewiele informacji wypływa z naszego klubu, możemy jedynie bazować na informacjach związkowych. Zatem…

Kończą się wypożyczenia następujących zawodników : Pawła Juźwika, Kacpra Izydorskiego (nie zagrał nawet minuty w lidze!), Jakuba Smutka oraz Pawła Muszyńskiego. Jeżeli trener Zbigniew Soczewski zdecyduje się na ponowne skorzystanie z usług tych zawodników, konieczne będą kolejne ruchy transferowe.
Także w drugą stronę kończy się kilka wypożyczeń naszych zawodników, grających w klubach niższych lig : m.in. Jakuba Bolisęgi, Bartka Tomkiewicza, Marcina Rzepki, Michała Michalskiego, Maćka Aleksiuka czy Wojtka Malki. Być może zawodnicy ci powrócą do macierzystego klubu i spróbują swoich sił w III lidze. Zimą wypożyczonych do Bielawianki Adama Kowalczyka i Dawida Januszewicza klub wytransferował definitywnie do ościennego klubu. Na stałe zimą barwy zmienili także Dawid Domaradzki, Wojtek Rzeczycki, Damian Maślej i Mariusz Krupnik, więc z pewnością nie powrócą na Wrocławską 47. Największą jednak stratą wydaje się oddanie Łukasza Maciejewskiego, który po kontuzji i długiej rehabilitacji nie porozumiał się z klubem i odszedł do Orła Ząbkowice, gdzie rozegrał bardzo dobrą rundę.
PLOTKI TRANSFEROWE

Dobry sezon Damiana Niedojada zaowocował zaproszeniami na testy piłkarskie. Nasz najlepszy snajper będzie pokazywał się w Zagłębiu Sosnowiec i Olimpii Grudziądz, zainteresowanie jego osobą wykazuje także beniaminek drugiej grupy III ligi – Radunia Stężyca.

Z zamiarem przenosin do klubu z wyższej ligi nosi się Dominik Spaleniak, którego wiosną obserwowano podczas ligowych i pucharowych rozgrywek. Młody golkiper również ma za sobą całkiem niezły sezon i niewykluczone, że w letnim okienku transferowym zmieni barwy klubowe. Przypomnijmy, iż zimą brał udział w testach m.in. w Puszczy Niepołomice.

Nie wiadomo jaki kierunek wybierze Maciek Tomaszewski. Zawodnik, który w pewnym momencie swojej przygody z piłką zjeździł kilka klubów ekstraklasowych i prezentował się trenerom z najwyższej, ligowej półki. „Siwego” kojarzy się ze Ślęzą Wrocław, gdzie miałby łączyć granie w III lidze ze studiowaniem. Pamiętajmy jednak, że nasi piłkarze to nadal zawodnicy III-ligowi o określonej wartości, nie tylko sportowej, ale także finansowej.

Na całe szczęście możemy być spokojni o przyszłość Marcina Buryło, odnośnie którego pojawiły się w dolnośląskim, piłkarskim światku spekulacje, jakoby miał wzmocnić szeregi Stali Brzeg, która planuje mocno włączyć się ponownie o awans do II ligi w nowym sezonie. Sam zainteresowany uciął te dywagacje.

Co do pozostałych zawodników naszego zespołu nie pojawiają się „gorętsze niusy”. Jeżeli jednak takowe będą miały miejsce, z pewnością będą weryfikowane i przedstawiane na łamach serwisu internetowego – http://lechia.infoddz.pl.

OK, ale kto przyjdzie ?
Tutaj sprawa powinna wyjaśnić się już podczas lipcowych przygotowań. Czasu jest mało i zawodnicy przymierzani do gry w nowym sezonie powinni pojawić się już od pierwszego treningu. W okresie roztrenowania trenerowi Soczewskiemu pokazało się kilku zawodników z różnych formacji, m.in. bramkarz Jakub Szmyd oraz 26-letni obrońca Zachodu Sobótka (liga okręgowa) – Mateusz Fitas, którego powinniśmy też zobaczyć podczas wspomnianych przygotowań. Mówi się, że swoje walory przyjadą pokazać do Dzierżoniowa bracia Mateusz i Marcin Poświstajło z Kryształu Stronie Śląskie (liga okręgowa), którzy w poprzednim sezonie strzelili dla swojego klubu w sumie 59 goli (odpowiednio Mateusz 35 i Marcin 24). Pozostałe nazwiska są niewiadomą i warto pojawiać się treningach na OSiRze oraz meczach sparingowych.

źródło: http://lechia.infoddz.pl