Strona główna Dzierżoniów Meksyk w bibliotece

Meksyk w bibliotece

265
0
UDOSTĘPNIJ

Święta Śmierć, święty przemytników narkotyków i mydełko na podwójne szczęście. W co wierzą Meksykanie? Zapraszamy na spotkanie autorskie z Olą Synowiec – dziennikarką, latynoamerykanistką, autorką książki reportażowej o wierze w Meksyku „Dzieci Szóstego Słońca” w dzierżoniowskiej bibliotece.

Ola Synowiec od 2011 roku mieszka w Meksyku i pisze o nim dla polskiej prasy. Współpracuje z magazynem „Podróże”, publikowała m.in. w „Dużym Formacie”, „Focusie”, „Post-turyście”. Jest autorką strony Mexico Magico Blog. Podczas spotkania z nią w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dzierżoniowie będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Dlaczego meksykańscy gangsterzy tatuują sobie na plecach Matkę Boską z Guadalupe? Dlaczego miejscowy Janosik stał się świętym przemytników narkotyków? W czym Święta Śmierć jest lepsza od św. Franciszka z Asyżu? Jak narodził się kult „świętego przekraczania granicy z USA”?

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą, kolorową, a czasem szokującą meksykańską religijnością – 18 lipca o godz. 16.00 w wypożyczalni głównej w Rynku.