Strona główna Wiadomości Skoki spadochronowe we Wrocławiu – bezpieczny zastrzyk adrenaliny

Skoki spadochronowe we Wrocławiu – bezpieczny zastrzyk adrenaliny

257
0
UDOSTĘPNIJ

Skoki spadochronowe są przeznaczone nie tylko dla tych, którzy mają odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia. Dzisiaj mogą brać w nich udział również ci, którzy nie mają takiego specjalistycznego przygotowania. To wszystko za sprawą skoków tandemowych, które są obecne w całej Polsce, także w okolicy Wrocławia. Na czym dokładnie polega skok w tandemie? Ile musimy zapłacić za taką podniebną rozrywkę?

 

Skoki tandemowe – spadochron dla każdego

Przez długi czas skoki spadochronowe były zarezerwowane jedynie dla wybranych – dzisiaj może spróbować ich praktycznie każdy. Jak rozpocząć swoją przygodę? To naprawdę proste! Wystarczy zarezerwowanie skoku spadochronowego w tandemie on-line.

Skoki tandemowe to skoki spadochronowe odbywające się w dwie osoby z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu takiego jak spadochron tandemowy oraz uprząż tandemowa. Uczestnikami „tandemu” jest pasażer oraz pilot. Pilotem jest instruktor spadochroniarstwa posiadający wieloletnie doświadczenie i tysiące podobnych skoków za sobą – odpowiada za kwestie techniczne i bezpieczeństwo. Z kolei pasażer nie musi mieć żadnego przygotowania spadochroniarskiego jak szkolenie. Nie są potrzebne również zaświadczenia lekarskie o stanie zdrowia.

Dzięki temu skoki spadochronowe w tandemie są wyborem dla praktycznie każdego, kto pragnie przeżyć wyjątkową przygodę. Główne przeciwwskazania do skoku to zbyt duży ciężar powyżej 120 kg, co wynika z ograniczeń sprzętowych, a także wybrane stany i jednostki chorobowe jak ciążą, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, ostra niewydolność układu krążeniowego i układu oddechowego, niestabilność kręgosłupa.

 

Adrenalina podczas swobodnego spadania

Skok spadochronowy w tandemie to ogromna dawka emocji – najwięcej z nich dotyczy etapu tak zwanego swobodnego spadania, czyli spadania bez otwarcia czaszy spadochronowej. Zanim jednak do niego dojdzie przyszły skoczek musi przejść krótkie przygotowanie przed swoim wyczynem.

Po przyjechaniu na lotnisko podpisujemy umowę, a także przechodzimy instruktaż informujący o zasadach skoku i zasadach bezpieczeństwa. Otrzymujemy też niezbędne wyposażenie jak gogle i kombinezon, chociaż wtedy, gdy pogoda dopisuje, kombinezon nie jest niezbędny. Gdy wszyscy uczestnicy są już przygotowani do skoku, wchodzą do samolotu.

Samolot wynosi skoczków na wysokość 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku można najczęściej wybrać, ale niektóre ośrodki spadochroniarskie oferują tylko jedną opcję wysokości wyskoku. Wpływa ona na czas tak zwanego swobodnego spadania, czyli spadania bez otwarcia czaszy spadochronu.

Swobodne spadanie w przestworzach jest zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem całego skoku w tandemie – trwa od 30 sekund dla skoku z 3000 metrów do 50-60 sekund dla tego z 4000 metrów. Skoczkowie spadają wtedy w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę.

Gdy osiągną odpowiedni poziom, pilot płynnie otwiera czaszę spadochronu i przez chwilę ma się wrażenie lotu w górę. Potem przez kilka minut następuje powolne szybowanie na otwartym spadochronie aż do miękkiego i bezpiecznego lądowania na trawiastym lądowisku – trzeba tylko unieść nogi odpowiednio wysoko.

Zarezerwuj swój skok spadochronowy we Wrocławiu już teraz!

Każdy, kto ma ochotę na przeżycie takiego wydarzenia, może zrobić to także we Wrocławiu, a dokładnie na terenie Lotniska Szymanów. Zarezerwowanie skoku jest naprawdę bardzo proste – można zrobić to przez internet na stronie skacz.pl.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie są naprawdę bardzo atrakcyjne i nie zapłacimy za nie fortuny. Na Lotnisku Szymanów możemy skorzystać ze skoku tandemowego z 4000 metrów w cenie 700 złotych. Za 950 złotych możemy wykupić skok z dodatkową usługą filmowania, aby mieć po swoim wyczynie wyjątkową pamiątkę.

Jeśli skok spadochronowy w tandemie nam się spodoba, możemy także kontynuować swoje hobby i zapisać się na kurs spadochronowy AFF, aby skoki wykonywać samodzielnie.