Strona główna Bielawa Powstanie chodnik z betonowej kostki przy ulicy Szewskiej w Bielawie

Powstanie chodnik z betonowej kostki przy ulicy Szewskiej w Bielawie

165
0
UDOSTĘPNIJ

Jeszcze w tym roku, w rejonie ulicy Szewskiej w Bielawie, powstanie chodnik, o który od lat zabiegali okoliczni mieszkańcy. Budowa około 600 metrów chodnika, prowadzącego do Józefówka, możliwa jest dopiero w tym roku, ponieważ nawierzchnia znajduje sie w pasie drogi powiatowej. Oznacza to, że przed rozpoczęciem inwestycji, burmistrz Piotr Łyżwa musiał  zawrzeć stosowne porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie na współrealizację takiego zadania. Oczywiście konieczne było także wygospodarowanie środków na ten cel w tegorocznym budżecie miasta.

W ramach remontu powstanie chodnik z betonowej kostki. Obecnie, w tym miejscu jest tylko pobocze, bedące uciążliwe, zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców. Jest to realne zagrożenie, szczególnie dla dzieci, np. podczas przechodzenia na drugę stronę ulicy, gdzie znajduje się chociażby przystanek autobusowy. Po wykonaniu chodnika, będzie zatem przede wszystkim bezpieczenie, a oprócz tego, poprawi się także ogólna estetyka tego miejsca.

Koszt całej inwestycji wyniesie blisko 300.000 tysięcy złotych, z czego Bielawa dofinansuje zadanie kwotą 150.000 tysięcy złotych. Zadanie powinno zostać zrealizowane do końca br.