Strona główna Alarmowy Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza i odzyskali mienie wartości blisko 7000...

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza i odzyskali mienie wartości blisko 7000 złotych!

227
0
UDOSTĘPNIJ

Bielawscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę, który włamał się do jednego ze sklepów na terenie miasta. Tym samym zapobiegli kradzieży. Jak się później okazało ten sam mężczyzna włamał się do innego sklepu, skąd ukradł alkohole, papierosy i produkty spożywcze. Cały łup wartości blisko 7000 złotych został odzyskany!

W ubiegłym tygodniu dyżurny bielawskiego komisariatu około 1:00 w nocy, otrzymał zgłoszenie o możliwości włamania do jednego ze sklepów. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał na miejscu 23 letniego mężczyznę. Dzięki reakcji postronnej osoby
i szybkiemu działaniu policji udało się zapobiec kradzieży. Jak się później okazało tej samej nocy na terenie Bielawy włamano się jeszcze do innej placówki handlowej. Funkcjonariusze szybko połączyli te dwa wydarzenia i ruszył proces wykrywczy. Dokonano przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 23-latka jednak nic nie znaleziono. Policjanci nie dali za wygraną i przeczesali dodatkowo okolice domu włamywacza. To był strzał w dziesiątkę. Za komórkami odnaleziono wiklinowy kosz skradziony ze sklepu, wypełniony papierosami, alkoholem i produktami spożywczymi. Cały łup wartości blisko 7000 złotych wrócił do właściciela.

Duże brawa należą się osobie, która nie była obojętna na bezprawne działania!

23 letni mieszkaniec już usłyszał zarzut i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów