Strona główna Alarmowy Policjanci w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje 2018” spotkali się z dziećmi...

Policjanci w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje 2018” spotkali się z dziećmi z trzech publicznych dzierżoniowskich przedszkoli.

226
0
UDOSTĘPNIJ

Funkcjonariusze z Dzierżoniowa odwiedzili Przedszkole Nr 7, gdzie przybyły także przedszkolaki z dwóch innych placówek. Maluchy podczas rozmów z funkcjonariuszami wysłuchali cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji oraz prawidłowego poruszania się po drogach.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie spotkali się z przedszkolakami. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych, górskich oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwrócili na zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w okresie wakacyjnym. Podczas rozmów zostały przypomniane także telefony alarmowe oraz schemat prawidłowej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Nie zabrakło także cennych informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Profilaktyczna pogadanka miała na celu propagowanie odpowiednich zachowań podczas trwającego okresu wakacyjnego. Podopieczni przedszkoli wykazali się dużą wiedzą na temat niebezpieczeństw otaczającego ich świata.

Życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

podkom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów