Strona główna Alarmowy Blisko 1800 porcji narkotyków i próba wymuszenia haraczu

Blisko 1800 porcji narkotyków i próba wymuszenia haraczu

276
0
UDOSTĘPNIJ

Blisko 1800 porcji narkotyków i próba wymuszenia haraczu były powodem zatrzymania przez bielawskich policjantów mężczyzny, wobec którego już zastosowano areszt.

Policjanci powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 25 letniego mężczyznę, który groźbą usiłował wymusić pieniądze a dodatkowo posiadał 247 porcji marihuany i 1548 porcji pochodnych amfetaminy. Sprawca przestępstw już przebywa w areszcie.

Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego usiłował groźbą wymusić 5000 złotych od osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Zamiaru swojego nie osiągnął, gdyż został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze przy 25-latku ujawnili narkotyki, co skutkowało przeszukaniem miejsca zamieszkania. Tam natrafiono na kolejne środki odurzające. Ilość, jaką posiadał mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego może wskazywać, że zajmował się potocznie mówiąc dilerką. Dzięki działaniom policji na rynek nie trafi blisko 1800 porcji narkotyków.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty i sąd orzekł areszt na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających i czy doszło do innych przestępstw związanych z przestępczością narkotykową

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, można trafić nawet na 10 lat za kraty.  

podkom. Marcin Ząbek

KPP Dzierżoniów