Strona główna Dzierżoniów Strategia Rozwoju Sudety 2030 – to ważne

Strategia Rozwoju Sudety 2030 – to ważne

298
0
UDOSTĘPNIJ

Burmistrz Dzierżoniowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części województwa dolnośląskiego na lata 2020-2030, obejmującej swoim zasięgiem subregiony Wałbrzyski i Jeleniogórski (NUTS 3) – Strategia Rozwoju Sudety 2030”.

Strategia obejmuje swoim zasięgiem 13 powiatów: bolesławiecki, dzierżoniowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, kłodzki, lubański, lwówecki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki, złotoryjski, zgorzelecki. Do prac nad nią włączyło się ponad 100 samorządów oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Centrum Badawczo-Rozwojowe Samorządu Terytorialnego).

Należy podkreślić, iż wspólna strategia jest dla nas szansą na wyrównanie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym południowego i zachodniego obszaru Dolnego Śląska. Jest także szansą na zdobywanie środków finansowych w następnym okresie programowania funduszy europejskich.

Konsultacje prowadzone będą od 15 lipca, do 13 lipca. Uwagi, propozycje i opinie do projektu „Strategii Rozwoju Sudety 2030” można zgłaszać: za pośrednictwem formularza elektronicznego lub w formie papierowej – na wypełnionymformularzu, który należy dostarczyć do Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, Rynek 1 – parter pok. 3 lub Biuro Obsługi Klienta, stanowisko „Informacja”.

Projekt „Strategii Rozwoju Sudety 2030”

Osobami wyznaczonymi do kontaktów w sprawie konsultacji społecznych są pracownicy Zespołu ds. pozyskiwania środków finansowych i strategii: tel. 74 645 08 05, 74 645 08 20; Urząd Miasta w Dzierżoniowie, Wydział Rozwoju Miasta, Rynek 1, pok. 3 (parter).

2 lipca 2018 roku zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, początek o godz. 12:30.