Strona główna Gmina Dzierżoniów Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków

Kreatywne pomysły na zagospodarowanie piławskich parków

182
0
UDOSTĘPNIJ

Przedstawiciele sołectwa Piława Dolna wraz z Zastępcą Wójta Gminy Dzierżoniów Jolantą Zarzeką udali się 11 czerwca do Wrocławia, aby zapoznać się z propozycjami zagospodarowania terenu dwóch parków w Piławie Dolnej – przy ul. Spacerowej i Błotnistej.

Grupa studentów z Polski i Chin ze swoimi opiekunkami dydaktycznymi – Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego Ireną Niedźwiecką-Filipiak oraz doktorantką Jowitą Pyszczek dokonała inwentaryzacji terenu w marcu.

W poniedziałek studenci zaprezentowali swoje kreatywne koncepcje mieszkańcom Piławy Dolnej. Po zakończeniu każdej prezentacji odbywała się dyskusja, w której przedstawiciele delegacji mogli podzielić się z autorami projektów swoimi spostrzeżeniami. Decyzja, które koncepcje wdrożyć w życie będzie należała do mieszkańców.

Polsko-chińska grupa studentów współpracowała ze społecznością gminy Dzierżoniów już dwukrotnie. Opracowywała m.in. koncepcję zagospodarowania Gnejsów we Włókach oraz terenu przy stawie w Mościsku.

UG DZIERŻONIÓW