Strona główna Bielawa Prezent dla nauczycieli, czyli szkolenie w LINCOLN ELECTRIC BESTER SP. Z O.O.

Prezent dla nauczycieli, czyli szkolenie w LINCOLN ELECTRIC BESTER SP. Z O.O.

178
0
UDOSTĘPNIJ

01.06.2018 r. z okazji w Dnia Dziecka, 8 nauczycieli Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie wcieliło się w role uczniów i uczestniczyło
w całodniowym szkoleniu „Podstawy spawalnictwa”  zorganizowanym w firmie LINCOLN ELECTRIC BESTER SP. Z O.O.

W pierwszej części szkolenia nauczyciele zapoznali się z historią przedsiębiorstwa
i planem rozwoju oraz nowymi trendami w spawalnictwie. W drugiej części zwiedzali zakład i laboratorium badawcze, przy okazji zapoznając się z organizacją pracy i procesem produkcji. Trzecia część polegała na krótkim instruktażu, a następnie na próbach spawania różnymi metodami, a jest ich wiele. Nauczyciele przebrani w ubrania ochronne mogli przećwiczyć każdą z metod. Szkolenie poprowadził Pan Jarosław Polowczyk, któremu bardzo dziękujemy.

Oczywiście zadaniem szkolenia nie było przekwalifikowanie nauczycieli na spawaczy, których tak bardzo brakuje na rynku pracy, ale dokładniejsze zapoznanie się
z przedsiębiorstwem w ramach wzajemnej, wieloletniej współpracy. Rok wcześniej podobne szkolenie odbyli uczniowie ZSiPKZ, a w następnych latach zaplanowane są kolejne szkolenia dla uczniów z młodszych klas.

Dla nauczycieli takie szkolenie to nie tylko zapoznanie z procesami produkcji, nowoczesną technologią, ale przede wszystkim uzyskanie odpowiedzi na pytanie w jakim kierunku i jak kształcić uczniów na potrzeby lokalnego biznesu.