Strona główna Alarmowy „Bezpieczeństwo przede wszystkim” – spotkanie Straży Miejskiej z Policją

„Bezpieczeństwo przede wszystkim” – spotkanie Straży Miejskiej z Policją

200
0
UDOSTĘPNIJ

W środę 23 maja w bielawskim magistracie odbyło się spotkanie straży miejskiej z policją, któremu przewodniczył zastępca burmistrza Witold Marek Runowicz. Tematem spotkania było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, w kontekście nadchodzących imprez i wydarzeń w mieście. Mowa tutaj m.in o Dniach Bielawy, które odbęda się już 2 i 3 czerwca czy Biegu Gladiatora planowanego nad Jeziorem Bielawskim weekend później. Tegoroczny sezon letni zapowiada się bowiem jak zawsze bardzo gorąco.

„Rokrocznie organizujemy coraz więcej wydarzeń, w których uczestniczy coraz to większa liczba mieszkańców i turystów. Wpływ na taki stan rzeczy ma oczywiście m.in rozwój infrastruktury w mieście, przede wszystkim nad Jeziorem Bielawskim i również coraz bardziej atrkacyjna oferta rekreacyjno-kulturowa. W ślad za tym, musimy także na możliwie najwyższym poziomie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Bielawę – mówił podczas spotkania zastępca burmistrza Witold MarekRunowicz.”

W spotkaniu uczestniczył komendant policji Tomasz Włodyga, jego zastępca Mariusz Furgała, a także komendant straży miejskiej Grzegorz Nowak. Oprócz zwiększenia liczy patroli, rozmawiano m.in o sposobach lepszych zabezpieczeń, nowych zagrożeniach, a także o możliwych środkach ich eliminacji.