Strona główna Alarmowy Przedszkolaki wiedzą, że 112 ratuje życie

Przedszkolaki wiedzą, że 112 ratuje życie

113
0
UDOSTĘPNIJ

Zakończył się etap powiatowy III edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „112 – ratuje życie”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Znani są jego laureaci.

Konkurs skierowany był do przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Mieli oni za zadanie przedstawić na rysunku, w jakich okolicznościach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Właśnie zakończyły się eliminacje powiatowe, które koordynował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Na konkurs napłynęło 49 prac z poszczególnych gmin naszego powiatu. Oceniała je komisja konkursowa, biorąc pod uwagęzgodność z tematem i estetykę prac.

Najładniejszą pracę wykonała Zuzanna Kondrat z Przedszkola Publicznego nr 2 w Pieszycach. II miejsce zajęła Hanna Sakz Przedszkola Niepublicznego nr 3 „Pod Topolą” w Dzierżoniowie, a III – Jan Dżugała z Przedszkola Publicznego „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach.

W konkursie przyznano także nagrody specjalne. Nagrodę Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie wywalczyłaMarlena Marchewka ze Sportowego Przedszkola Niepublicznego w Bielawie, a Nagrodę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie – Stanisław Getner z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczna Piątka” w Dzierżoniowie.

Prace pięciu zwycięzców etapu powiatowego zostały przekazane na etap wojewódzki konkursu. Poza tym komisja przyznała wyróżnienia, na które zasłużyli: Lena Antosiewicz, Wojciech Bagiński, Alicja Przybyłko, Lena Szcześniak, Sandra Wieloch, Wiktoria Wojdyło, Zofia Szumieł Alan Adamczyk.

Przypomnijmy, że numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym, który obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Można z niego skorzystać zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer 112 można wybrać w telefonie bez karty SIM. Połączenia są całkowicie bezpłatne.

Na numer 112 kierujemy zgłoszenia o wystąpieniu nagłej sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a także nagłego zagrożenia środowiska lub mienia oraz zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do takich sytuacji należą m.in.: zagrożenie życia i zdrowia, przemoc domowa, zakłócanie porządku publicznego, włamania, pożary, kradzieże, wypadki drogowe, rozpoznanie osoby poszukiwanej, utrata przytomności, urazy, bóle oraz uszkodzenie ciała, złe samopoczucie.\

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/przedszkolaki-wiedza-ze-112-ratuje-zycie.html