Strona główna Alarmowy 22 maja w powiecie dzierżoniowskim doszło do dwóch wypadków z udziałem osób...

22 maja w powiecie dzierżoniowskim doszło do dwóch wypadków z udziałem osób pieszych.

100
0
UDOSTĘPNIJ
Jednego dnia w powiecie dzierżoniowskim na przejściach dla pieszych potrącono dwie osoby. W obu przypadkach niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wymagali hospitalizacji.
Około 8:30, w Piławie Górnej na ul. Piastowskiej 41 letnia kobieta, kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych 81 letniej kobiecie, doprowadzając do potrącenia. Piesza została przewieziona do szpitala. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe.

Tuż przed 10:00 w Dzierżoniowie na ul. Bat. Chłopskich 34 letnia kobieta, kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych 65 letniej kobiecie, doprowadzając do potrącenia. Dodatkowo sprawca potrącenia uderzyła w jadące z naprzeciwka samochody: ford i daewoo kierowane przez 27 latków. Piesza została przewieziona do szpitala. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe.
W obu przypadkach postępowania prowadzić będą dzierżoniowscy dochodzeniowcy.
Mając na uwadze zdarzenia drogowe z pieszymi chcielibyśmy zwrócić uwagę, iż są one zazwyczaj poważne w skutkach. Apelujemy o rozwagę.
Uwzględniając bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego chcielibyśmy zwrócić uwagę na Wniosek nr 8 do budżetu obywatelskiego dotyczący inteligentnych przejść dla pieszych.
Szczegóły: https://www.facebook.com/policja.dzierzoniow/?hc_ref=ARTrXH6H3qX2h_ybon0Je6pQ8Kz0UAJisZHUFTFFKBvSPzPJtemt3E6oJqMeoAHlY0s