Strona główna Bielawa Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu

Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu

189
0
UDOSTĘPNIJ

W dniach 11 – 13.04.2018r., Miasto Bielawa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny zorganizowali na Pływalni „Aquarius” Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych uczestników wśród szkół podstawowych oraz popularyzacja pływania na terenie gminy. W zawodach startowały klasy I-III oraz IV – VI z czterech szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum
  • Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum
  • Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum
  • Zespół Szkół Społecznych STO

W zawodach udział wzięło ok. 430 zawodniczek i zawodników startujących w konkurencjach:

  • Klasa I 25 m stylem grzbietowym
  • Klasa II 25 m stylem dowolnym i grzbietowym
  • Klasa III 25 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym,
  • Klasa IV 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym
  • Klasa V 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym
  • Klasa VI 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym
  • Sztafeta klas IV – VI 6×50 m stylem dowolnym

Uzyskano następujące wyniki:

KLASA I:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY / 25 M DZIEWCZĄT

  1. Alicja Przybyszewska           SP 10              0:24:43
  2. Laura Brachman                   SP 4                0:29:30
  3. Aleksandra Wichłacz            ESP 7              0:29:79

KONKURENCJA 2 / STYL GRZBIETOWY / 25 M CHŁOPCÓW

  1. Filip Bernacik                      SP 10                0:23:38
  2. Gracjan Sutuła                    SP 4                  0:30:90
  3. Antoni Klimczek                  SP 10                0:32:06

Punktacja drużynowa:

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum 174 pkt.
  2. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum 60 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum 54 pkt.

KLASA II:

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY / 25 M DZIEWCZĄT

  1. Aleksandra Mirecka         SP 4     0:26:54
  2. Milena Solak                    SP 10   0:27:07
  3. Manuela Reis                   SP 10   0:27:66

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 25 M CHŁOPCÓW

  1. Tymon Otrocki                 SP 10              0:22:53
  2. Filip Musiałek                  SP 10               0:30:11
  3. Alan Bałazy                     SP 10               0:30:15

KONKURENCJA 3 / STYL GRZBIETOWY / 25 M DZIEWCZĄT

  1. Aleksandra Mirecka         SP 4                0:27:53
  2. Milena Solak                    SP 10              0:28:32
  3. Manuela Reis                   SP 10             0:28:33

KONKURENCJA 4 / STYL GRZBIETOWY / 25 M CHŁOPCÓW

  1. Tymon Otrocki                 SP 10              0:24:48
  2. Wojciech Laskowski        SP 10              0:26:68
  3. Karol Strachanowski       SP 4                0:30:53

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum               303 pkt.
  2. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum                                     113 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum            106 pkt.

KLASA III:

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY / 50 M DZIEWCZĄT

  1. Kinga Modrzewska                SP 4                0:17:69
  2. Klara Kumiec                         ESP 7              0:19:88
  3. Zuzanna Zdun                       SP 10              0:20:56

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Adrian Lisiecki                       SP 10              0:18:44
  2. Aleksander Szwesta              Społ.               0:20:41
  3. Radosław Kanior                   SP 4                0:20:93

KONKURENCJA 3 / STYL GRZBIETOWY / 50 M DZIEWCZĄT

  1. Kinga Modrzewska                SP 4                0:21:53
  2. Alicja Domek                         ESP 7              0:23:67
  3. Anastazja Rogalska               SP 10              0:24:44

KONKURENCJA 4 / STYL GRZBIETOWY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Karol Smoliński                     SP 10              0:22:94
  2. Aleksander Szwesta             Społ.               0:23:94
  3. Artur Hnatiuk                         SP 10              0:25:59

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50 M DZIEWCZĄT   

  1. Zuzanna Zdun                       SP 10              0:29:85
  2. Zofia Sieradzka                     SP 4                0:33:03
  3. Marysia Skurzyńska              SP 10              0:36:28

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50 M CHŁOPCÓW

  1. Adrian Lisiecki                       SP 10              0:24:09
  2. Olivier Zimmermann              ESP 7              0:25:97
  3. Radosław Kanior                   SP 4                0:26:12

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum 388 pkt.
  2. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum 255 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum 140 pkt.

KLASA IV:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Milena Kołodziej            ESP 7         0:44:57
  2. Amelia Tkaczyk             ESP 7         0:46:91
  3. Martyna Schneider        ESP 7         0:49:53

KONKURENCJA 2 /STYL GRZBIETOWY/ 50M CHŁOPCÓW

  1. Adrian Boczkowski         SP 10              0:44:50
  2. Jakub Bednarz               Społ.                0:48:53
  3. Gracjan Borkowski         SP 10              0:48:56

KONKURENCJA 3/ STYL DOWOLNY/ 50M DZIEWCZĄT

  1. Wiktoria Raszewska       SP 10        0:38:72
  2. Milena Kołodziej             ESP 7        0:39:05
  3. Kalina Kusowska            ESP 7        0:39:60

KONKURENCJA 4 /STYL DOWOLNY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Witold Otrocki                SP 10           0:37:70
  2. Jakub Bednarz              Społ.             0:40:16
  3. Gracjan Borkowski        SP 10           0:41:34

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Wiktoria Raszewska      SP 10              0:50:82
  2. Amelia Tkaczyk             ESP 7              0:52:70
  3. Adrianna Suchecka       ESP 7              0:54:07

KONKURENCJA 6 /STYL KLASYCZNY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Adrian Boczkowski        SP 10         0:48:10
  2. Szymon Kuleta              SP 10         0:52:61
  3. Witold Otrocki                SP 10         0:52:69

KLASA V:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY/ 50M DZIEWCZĄT

  1. Maja Kuleta              SP 10              0:37:64
  2. Patrycja Lisiecka      SP 10              0:41:88
  3. Zofia Stachurska      SP 10              0:43:31

KONKURENCJA 2 / STYL GRZBIETOWY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Oliwier Paprzycki       SP 10             0:41:92
  2. Kamil Chramęga       SP 10              0:45:00
  3. Miłosz Sichniewicz    ESP 7             0:48:54

KONKURENCJA 3 / STYL DOWOLNY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Maja Kuleta             SP 10               0:32:31
  2. Karolina Biały          ESP 7              0:35:78
  3. Patrycja Lisiecka      SP 10              0:35:94

KONKURENCJA 4 / STYL DOWOLNY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Jakub Pliszka          SP 10           0:34:31
  2. Oliwier Paprzycki    SP 10           0:34:86
  3. Marcin Drzyzga      SP 4             0:36:91

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Maja Ardelli        ESP 7               0:45:46
  2. Karolina Biały     ESP 7              0:51:60
  3. Natalia Mucha    SP 4                0:51:75

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Jakub Pliszka         SP 10             0:43:97
  2. Marcin Drzyzga      SP 4               0:49:65
  3. Michał Poborczyk   ESP 7            0:50:85

KLASA VI:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Nikola Kumiec         ESP 7             0:41:75
  2. Zuzanna Smaga     SP 10              0:44:28
  3. Maja Kozłowska     SP 10              0:46:88

KONKURENCJA 2 / STYL GRZBIETOWY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Marceli Kołodziej      ESP 7              0:38:53
  2. Olaf Nowakowski      SP 10              0:42:82
  3. Oliwier Sordyl           SP 10               0:47:19

KONKURENCJA 3 / STYL DOWOLNY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Nikola Kumiec          ESP 7            0:34:91
  2. Julia Skwara            SP 10             0:37:02
  3. Maja Kozłowska       SP 10            0:38:31

KONKURENCJA 4 / STYL DOWOLNY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Oskar Stachura         ESP 7             0:29:62
  2. Paweł Pastuszka      SP 10              0:35:94
  3. Marceli Kołodziej      ESP 7              0:36:51

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50M DZIEWCZĄT

  1. Julia Skwara            SP 10               0:44:50
  2. Klaudia Mróz           ESP 7              0:50:09
  3. Sara Cybowska       ESP 7              0:50:47

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50M CHŁOPCÓW

  1. Oskar Stachura        ESP 7              0:44:19
  2. Błażej Ostrowski      ESP 7              0:46:91
  3. Paweł Pastuszka     SP 10              0:48:81

KONKURENCJA 7 / SZTAFETA 6×50 M STYLEM DOWOLNYM ( KLASY IV – VI)

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum – 03:39:93
  2. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum – 03:43:38
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum – 04:38:97
  4. Szkoła Społeczna STO – 05:04:20

Klasyfikacja drużynowa Klas IV-VI:

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum – 1181 pkt.
  2. Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum – 937 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum – 299 pkt.
  4. Szkoła Społeczna STO – 231 pkt.

Zawodnicy zajmujący miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy. W klasyfikacji drużynowej za miejsca I – III wręczane były puchary. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Do zobaczenia za rok!

Pełne wyniki dostępne są na stronie: www.osir.bielawa.pl