Strona główna Alarmowy Policja podsumowała Święta

Policja podsumowała Święta

266
0
UDOSTĘPNIJ

Czas na podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia na terenie powiatu dzierżoniowskiego. W bieżącym roku czas wolny od pracy był dłuższy niż zazwyczaj, gdyż zbiegł się z weekendem poprzedzającym dni świąteczne. Podsumowano, zatem okres od 22 do 26 grudnia. W tym szczególnym czasie dzierżoniowscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego powiatu łącznie 252 interwencje, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę oraz nałożyli 39 mandatów karnych z zakresu ruchu drogowego. Minione święta były znacznie spokojniejsze od tych w ubiegłych latach

Od piątku dzierżoniowscy policjanci prowadzili działania związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym czasie większa niż zwykle ilość policjantów dzierżoniowskiej komendy dbała o nasze bezpieczeństwo. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta i trasach naszego powiatu, byli w okolicy galerii handlowych oraz centrum miasta. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Dbali o bezpieczeństwo w miejscach publicznych, a w szczególności w okolicach lokali gastronomicznych oraz otwartych sklepów. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego oraz 3 osoby, którym zatrzymano prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W okresie świąt nie odnotowano większych zakłóceń porządku publicznego, obyło się również bez wypadków. Odnotowano 11 kolizji, w których na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Świąteczny okres już się zakończył, ale mieszkańcy powiatu ciągle powracają z wyjazdów, dlatego też apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i dostosowanie prędkości do warunków tak by wszyscy bezpiecznie powrócili do swych domów.