Strona główna Ciekawostki Budżet obywatelski 2018 – wszystkie ważne informacje

Budżet obywatelski 2018 – wszystkie ważne informacje

348
0
UDOSTĘPNIJ

Już po raz trzeci mieszkańcy Dzierżoniowa będą decydować na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdążył się on już mocno zakorzenić w świadomości mieszkańców i choć idea pozostaje bez zmian, co roku wprowadzane są modyfikacje, które mają sprostać oczekiwaniom mieszkańców i zachęcić ich do działania. Co zaplanowano na rok 2018?

Wystarczy mieć ukończone 16 lat aby złożyć wniosek, a później głosować. Nie trzeba być już też zameldowanym na pobyt stały w Dzierżoniowie. Wprowadzone nowości są odpowiedzią na sugestie mieszkańców. Pomysły zrealizowane w ramach DBO 2018, tak jak w zeszłym roku, muszą być bezpłatne i ogólnodostępne dla mieszkańców. Oprócz zmian dotyczących zasad budżetu partycypacyjnego wprowadzono nowe logo i zmiany w komunikacji wizualnej. Chcemy, aby budżet partycypacyjny był dla mieszkańców przejrzysty, a zasady jasne i czytelne, takie będą też materiały przygotowane w celu jego promocji. Już w tym tygodniu w mieście pojawią się plakaty i billboardy zachęcające do składania wniosków.

Jeśli masz propozycję, która może wpłynąć korzystnie na Dzierżoniów lub ułatwić życie mieszkańców, a której wykonanie nie przekroczy 300 tys. zł, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia zadania i zebrać 30 podpisów mieszkańców, którzy ją popierają. Formularz należy zgłosić w terminie od 2 stycznia do 16 lutego 2018 roku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie. Po weryfikacji formalnej do 10 maja 2018 r. zostanie podana do wiadomości publicznej lista projektów, które zostaną wpisane na kartę do głosowania. Wtedy przyjdzie czas na promowanie swoich projektów, a następnie na głosowanie, które odbędzie się w dniach od 21 maja do 1 czerwca 2018 roku. Mieszkańcy, którzy mają pytania lub potrzebują pomocy przy wypełnieniu wniosku zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 74 645-03-81 lub adresem e mail promocja@um.dzierzoniow.pl.

Regulamin DBO 2018 (PDF 99 KB)

Formularz zgłoszenia zadania (PDF 100 KB)