Strona główna Pieszyce Bieg Gwarków znów w Górach Sowich

Bieg Gwarków znów w Górach Sowich

759
0
UDOSTĘPNIJ

Góry Sowie będą po raz kolejny areną najstarszego biegu narciarskiego w regionie. Wystartowały już zapisy na 37. Edycję Biegu Gwarków. Sprawdź przebieg trasy.

20 i 21 stycznia 2018 r. Przełęcz Jugowska wypełni się biegaczami i kibicami sportów zimowych. Specjalnie dla nich przygotowano już trasę biegu narciarskiego. W znacznej mierze pokrywa się z tą z ubiegłego roku, ale są małe zmiany. Jedna pętla to 10 km. W sobotę 20 stycznia sportowcy pobiegną dwie pętle, a w niedzielę jedną (patrz mapka). Bazą biegu jest Park Jugów, gdzie zlokalizowane będzie biuro zawodów, start i meta oraz część parkingów. Na Przełęczy Jugowskiej spadło już kilkanaście centymetrów śniegu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Gór Sowich zaczynają pracować nad ubiciem trasy.

Ruszyły już zapisy na bieg na stronieOtworzy się w nowym oknie www.bieggwarkow.pl. Impreza ma charakter otwarty, prawo startu mają osoby zrzeszone w klubach i amatorzy. Młodzież, która w dniu zawodów nie ukończyła 18 roku życia może pobiec pod warunkiem otrzymania pisemnej zgody rodziców. Młodsi mogą uczestniczyć w zawodach pod warunkiem, że będą pod stałą opieką osoby pełnoletniej podczas biegu. Informacja o dystansach i kat. wiekowych dzieci podana zostanie przez organizatorów w osobnym komunikacie na stronie biegu niebawem. Wiadomo już, że wszyscy uczestnicy Biegu (bez względu na wynik) będą mogli uczestniczyć w konkursie wiedzy sportowej i będą mieli szansę wygrać cenne nagrody.