Strona główna Ciekawostki Bankowy grant dla biblioteki

Bankowy grant dla biblioteki

321
0
UDOSTĘPNIJ

Projekt „Biblioteka Dobre Miejsce. Dla Mnie – Dla Ciebie – Dla Nas” realizuje Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, która została laureatem konkursu grantowego „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”, ogłoszonego przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Biblioteka zyskała fundusze na wyposażenie i zajęcia dla czytelników.

Głównym celem projektu jest budowanie wspólnoty międzypokoleniowej i pogłębianie więzi lokalnych. Znalazły się w nim m.in.: spektakle bibliotecznego teatrzyku lalkowego Błękitny Ptak, spotkania Klubu Kulinarnego Łasuch i Klubu Robótek Ręcznych. Włączenie seniorów, młodzieży i dzieci we wspólne przedsięwzięcie zaowocuje dalszymi działaniami.

Dzięki funduszom uzyskanym z grantu (6 000 zł) Filia M-PBP została wyposażona w nowe krzesła do forum, w którym odbywają się spotkania, wykłady, szkolenia itp. Dotacja pozwoli przygotować i wystawić kilka przedstawień teatrzyku lalkowego „Błękitny Ptak”. Premiera bajki pt. „Legenda o dzierżoniowskim smoku”, której scenariusz powstał w Przedszkolu nr 1 w Dzierżoniowie, już się odbyła. W ciągu dwóch dni (4 i 5 grudnia), obejrzało ją ponad 200 dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 7 oraz Przedszkoli Niepublicznych nr 3 i 4.

W ramach współpracy z Klubem Robótek Ręcznych uszyto stroje dla kukiełek występujących w przedstawieniu. W teatrzyku lalkowym „Błękitny Ptak” prowadzonym przez Dorotę Kucharską występują uczennice SP nr 1: Marlena Budnik, Natalia Sawka, Justyna Polowczyk, Monika Zaręba i Małgorzata Iwańczak. W grudniu planowane są również spektakle przygotowane przez uczennice I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie pod kierunkiem polonisty Sebastiana Runowicza. W bibliotece obejrzą je dzieci z dzierżoniowskich przedszkoli. W drugim półroczu realizowany będzie drugi spektakl teatrzyku. Jego premiera przygotowywana jest na maj. Cały projekt zakończy się w czerwcu 2017 r.