Strona główna Pieszyce Udany weekend SÓWEK z Pieszyc Świecie i Wołów

Udany weekend SÓWEK z Pieszyc Świecie i Wołów

398
0
UDOSTĘPNIJ

W Sobotę 9 grudnia SÓWKI walczyły w Gwiazdkowym Turnieju w Świeciu oraz Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Zapaśniczym w Wołowie.

W dniach 8-9 grudnia w Świeciu odbył się Gwiazdkowy Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy w stylu wolnym. Reprezentacja SOWY Pieszyce na zaproszenie Burmistrza Świecia Tadeusza Pogody miasta partnerskiego Pieszyc oraz klubu zapaśniczego ,,Wisła” Świecie brała udział w Gwiazdkowym Turnieju zapaśniczym. Dzięki dofinansowaniu wyjazdu przez Burmistrz pani Doroty Koniecznej-Enozel do Świecia pojechała ośmioosobowa reprezentacja w składzie: Wanesa Międła, Wiktoria Szeliga, Milena Sawka, Natalia Kołosz, Kacper i Kuba Tersa, Michał Targoni oraz prezes klubu Renata Łukasiewicz. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy miasto o korzystaliśmy z kręgielni oraz pływalni. W drugi dzień 9 grudnia uczestniczyliśmy w Gwiazdkowym Turnieju Zapaśniczym, który był dla nas bardzo udany. Złote medale wywalczyli Wiktoria Szeliga w kat. 44kg. oraz Michał Targoni kat. 38kg. Srebrny krążek zdobyła Milena Sawka kat. 50kg. Brązowy medal wywalczyła Wanesa Międła kat. 29 kg. Na czwartych miejscach uplasowali się Kacper i Kuba Tesa. Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Pieszyce.

W dniu 9 grudnia w Wołowie odbył się Mikołajkowy Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z udziałem 250 zawodniczek i zawodników z całej Polski, Białorusi oraz Czech. ULKS SOWA Pieszyce reprezentowała Natalia Zając, która wywalczyła brązowy medal w kat. 62kg.

Zapaśniczka z SOWY Pieszyce na obozie Kadry Narodowej w Zapasach

W dniach 3-9 grudnia w Boguszowie odbył się Międzynarodowy Camp Zapaśniczy z udziałem 100 zawodniczek z całej Europy. Udział w obozie brały również Kadry Narodowe Juniorek oraz Juniorek Młodszych w zapasach kobiet. ULKS SOWA Pieszyce reprezentowała Natalia Zając stypendystka Marszałka Dolnego Śląska. Przez cały tydzień zapaśniczki miały okazję trenować, rywalizować z dziewczętami z takich krajów jak: Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Węgry, Estonia, Chorwacja.

Wielkie podziękowanie należą się również dla firm ECO Marek Drozdowski, Mariola i Wiesław Berezicy PROMASZ oraz Tobiasza Mietkiewicza Dekarstwo z Pieszyc za wspieranie nas.

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież na zajęcia ogólnorozwojowe oraz treningi zapasów na Sale w Pieszycach ul. Kościuszki 6A we wtorki i czwartki godz 16,00-17,30.

Więcej informacji 667 675 626.