Strona główna Bez kategorii Czy do pracy można nosić biżuterię?

Czy do pracy można nosić biżuterię?

404
0
UDOSTĘPNIJ

Firmy, w których pracujemy, mają rozmaity dress code, a więc różne normy dotyczące ubioru. W wielu miejscach pracy w ogóle nie są one ustalane, bo nie ma takiej potrzeby, a pracownicy sami wiedzą, jak się ubierać stosownie do miejsca i wykonywanego zawodu. Są i takie firmy, w których obowiązują bardzo rygorystyczne zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać. Mogą one dotyczyć także biżuterii. A biżuterię warto kupować w sklepie https://arande.pl/store.

Co z krzyżykami

Symbole religijne nie powinny być noszone w widoczny sposób w pracy. Religia jest prywatną sprawą każdego człowieka, także demonstrowanie przywiązania do niej. O ile jednak nikt na ulicy nie może lub przynajmniej nie powinien mieć pretensji o krzyżyk, o tyle w miejscu pracy, zwłaszcza gdy chodzi o urząd lub inną instytucję publiczną, krzyżyk noszony na łańcuszku powinien być ukryty pod ubraniem. Inne zachowanie może tworzyć podejrzenia o kierowanie się także w pracy własnym światopoglądem i wiarą, co nie jest dopuszczalne.

Drobna biżuteria

Zupełnie oczywiste i naturalne jest przychodzenie do pracy w obrączce ślubnej lub z pierścionkiem zaręczynowym. Nie jest jednak dobrze widziane, gdy pierścionków na palcach jest dużo. Dwa to maksimum, które nie razi. Oczywiście trzeba tu zachować pewien umiar, jeśli chodzi o pierścionki wyjątkowo drogocenne: obnoszenie się ze swoją zamożnością może wzbudzać negatywne reakcje otoczenia. Żadna biżuteria, w tym także pierścionki, nie może przeszkadzać w wykonywaniu pracy.

Kolczyki, ewentualnie klipsy, zwłaszcza małe, są jak najbardziej wskazane. Pasują do rozmaitych stylizacji, także do oficjalnego stroju biurowego. Nie powinny to być jednak kolczyki z wisiorami, mocno połyskujące, rzucające się w oczy. W pracy należy stawiać na profesjonalizm, kulturę osobistą i uprzejmość, a nie na podkreślanie swojej urody ani statusu materialnego.

Bransoletki i naszyjniki

Uwaga na bransoletki. W żadnym razie nie należy wkładać do pracy kilku bransolet, wydających dźwięki, gdy ich posiadaczka porusza ręką. To denerwuje i rozprasza, niepotrzebnie zwraca uwagę. Najlepiej sprawdzą się bransolety gustowne, ale proste. Alternatywą dla bransoletki jest gustowny zegarek.

Naszyjniki? Wiele zależy od tego, na ile wydekoltowana może być kobieta w miejscu pracy. Generalnie im mniejszy dekolt, tym lepiej. Jeśli jednak można sobie pozwolić na „kawałek dekoltu”, to może go zdobić drobny element zawieszony na delikatnym, finezyjnym łańcuszku. Przypomnijmy w tym miejscu raz jeszcze: krzyżyki nie są wskazane. Naszyjnik powinien być stosunkowo mało widoczny, praca to nie miejsce na sznury pereł.