Strona główna Ciekawostki Kręci ich bezpieczeństwo – wyniki konkursu

Kręci ich bezpieczeństwo – wyniki konkursu

248
0
UDOSTĘPNIJ

Niezwykły kalendarz powstanie z prac nagrodzonych w konkursie „Stop używkom i uzależnieniom” zorganizowanym przez miasto Dzierżoniów i powiatową policję. Starsi uczestnicy zmontowali filmy na ten sam temat. Konkurs organizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”.  

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie z klas IV-VI dzierżoniowskich szkół podstawowych mogli wykonać prace plastyczne związane ze zdrowym trybem życia i pierwszymi spostrzeżeniami na temat uzależnień. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zmagała się z zadaniem nakręcenia krótkich filmów.

Dzieci nadesłały 50 prac, z których wybrano 13. Będą one jednocześnie ilustracjami do przyszłorocznego kalendarza. Wyróżnienia otrzymały trzy rysunki.

Niemożliwy natomiast okazał się wybór najlepszego filmu. Wszystkie spoty były na bardzo wysokim poziomie. Jury postanowiło ostatecznie wyróżnić dwa z nich.

Strażacy nagrodzili przy okazji gali finałowej także 20 dorosłych osób, które wypełniły ankiety bezpieczeństwa. Wylosowani otrzymali czujniki tlenku węgla.

Laureaci konkursu plastycznego:
Martyna Duda, SP Nr 5,
Julia Oświecińska, SP Nr 5,
Karolina Stasiuk, SP Nr 3,
Zuzanna Franczak, SP Nr 9,,
Aleksandra Karpińska,  SP Nr 5,
Wiktoria Gil, SP Nr 9,
Szymon Wysoczański, SP Nr 9,
Natalia Cantzios,  SP Nr 5,
Karol Królikowski,  SP Nr 5,
Aneta Kuberska,  SP Nr 5,
Karolina Kret,  SP Nr 5,
Milena Zelwis,  SP Nr 5,
Maja Wolska, SP Nr 1.

Laureaci konkursu filmowego:

Przedstawicielki I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie Kinga Najdek, Julia Martowłos, Nikola Warzycha oraz drużyna Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie Agnieszka Gałązka i Katarzyna Cis.