Strona główna Ciekawostki Młodzi radni zakończyli I kadencję

Młodzi radni zakończyli I kadencję

326
0
UDOSTĘPNIJ

Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów zebrała się w środę 29 listopada na uroczystym posiedzeniu. Obrady miały wyjątkowy charakter – była to ostatnia sesja I kadencji Rady.

Sprawozdanie z działalności radnych w minionych dwóch latach przedstawiła zastępca przewodniczącej MRG Karolina Zielińska. Opowiedziała o najważniejszych przedsięwzięciach, w których brali udział młodzi radni. Były wśród nich m.in. wizyty studyjne, wyjazdowe warsztaty i projekty realizowane wspólnie z gminnymi organizacjami pozarządowymi.

Rada współpracowała również ze stowarzyszeniem „Semper Avanti” – koordynatorem projektu „Dolnośląski mechanizm partycypacji młodzieży”. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu radni poznali zasady funkcjonowania samorządu. Reprezentowali także naszą gminę na Forum 2.9. we Wrocławiu, gdzie spotkali się z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i wspólnie pracowali nad planem rozwoju swoich organizacji. W trakcie I kadencji Rada nawiązała również współpracę z młodzieżą z naszej partnerskiej gminy Cekcyn.

Na zakończenie sesji Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wręczył młodym radnym podziękowania za dobrą współpracę. W swoim wystąpieniu pogratulował im i podkreślił, że odegrali niezwykle ważną rolę dla rozwoju naszej gminy.