Strona główna Dzierżoniów Szkolenia Jednolity Pakiet Kontrolny US w Dzierżoniowie – przedłużenie akcji

Szkolenia Jednolity Pakiet Kontrolny US w Dzierżoniowie – przedłużenie akcji

242
0
UDOSTĘPNIJ

URZĄD SKARBOWY W DZIERŻONIOWIE INFORMUJE

Od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorcy dołączają do grona podatników VAT, którzy maja obowiązek przesyłania ewidencji VAT w formie JPK_VAT.  Do tej pory JPK_VAT obowiązywał duże, średnie i małe przedsiębiorstwa. Zatem od 1 stycznia 2018 r. również mikroprzedsiębiorcy odpowiedzialni będą za prawidłowe i terminowe przekazywanie JPK_VAT.

Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT) to:

– zestaw informacji o zakupach i sprzedaży z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

Więcej informacji na stronie internetowej www.jpk.mf.gov.pl.

W związku z wdrożeniem obowiązku przesyłania JPK przez mikroprzedsiębiorstwa Ministerstwo Finansów przedłuża akcję pod hasłem Wtorki z JPK.

W trzy kolejne wtorki  tj 5, 12, 19 grudnia w urzędach skarbowych w tym również w Urzędzie Skarbowym w Dzierżoniowie odbywać się będą szkolenia przybliżające zagadnienia dotyczące tworzenia i przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych.

Zapraszamy o godz. 10.00  do siedziby Urzędu Skarbowego w Dzierżoniowie przy ul. Pocztowej 14 na II piętro do pok. nr 306.