Strona główna Ciekawostki Rośnie pokolenie, które chce dawać coś od siebie

Rośnie pokolenie, które chce dawać coś od siebie

293
0
UDOSTĘPNIJ

Są młodzi, chce im się pomagać oraz poświęcać swój wolny czas innym. Młodzi mieszkańcy Dzierżoniowa tworzą coraz liczniejszą grupę wolontariuszy. Właśnie poznaliśmy tych, którzy najaktywniej działali w 2017 roku. 

Koordynacją pracy wolontariuszy zajmuje się Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu, działające przy Centrum Aktywizacji Społecznej. Dzięki temu i przede wszystkim dzięki swojej aktywności młodzi wolontariusze mogą wspomagać działalność instytucji zajmujących się pomocą oraz wsparciem mieszkańców. W ostatnim czasie dotyczyło to głównie seniorów, Otworzy się w nowym okniewolontariusze pracują także na rzecz swoich szkolnych kolegów i opiekują się zwierzętami. Mocno dostrzegają również problem bezdomności.

– To co robią młodzi mieszkańcy w ramach wolontariatu zasługuje na ogromne uznanie, wyróżnienie i podziękowania. Uczniowie dzierżoniowskich szkól nie dość, że niosą innym pomoc, to pokazują swoim rówieśnikom jaką wartość ma taka praca. Gratuluję uczniom, rodzicom i szkołom promującym ideę wolontariatu – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski

Wolontariusz świadomie i dobrowolne działa na rzecz innych. Może nim zostać każdy. Patrząc na dorobek młodych mieszańców, aż chce się ich nagradzać lub wprost, wynagrodzić za postawę, włożony wysiłek i poświęcony czas. Ale to kłóci się z ideą wolontariatu, stąd pomysł na konkurs „Wolontariusz Roku”. Organizowane jest on przez miasto , Dzierżoniowskie Centrum Wolontariatu i służy pokazaniu, że to co robią młodzi mieszkańcy jest bardzo ważne i doceniane.

Wyniki konkursu „Wolontariusz Roku 2017”

  • Marlena Nawrotek (Szkoła Podstawowa nr 3) – laureat konkursu
  • Małgorzata Olewicz (Szkoła Podstawowa nr 3) – I wyróżnienie
  • Ludwika Kucharska (Szkoła Podstawowa nr 9) – II wyróżnienie
  • Anna Orlińska (Szkoła Podstawowa nr 5) – III wyróżnienie
  • Natalia Perekietko (Szkoła Podstawowa nr 5) – III wyróżnienie
  • Lena Pisarewicz (Szkoła Podstawowa nr 1) – III wyróżnienie
  • Martyna Sylwestrzak (Szkoła Podstawowa nr 9) – III wyróżnienie
  • Aleksandra Szwec (Szkoła Podstawowa nr 1) – III wyróżnienie

Konkurs rozstrzygnięto 28 listopada, podczas spotkania z wolontariuszami w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.