Strona główna Ciekawostki Jak wiele oferuje przedświąteczny TOZD?

Jak wiele oferuje przedświąteczny TOZD?

235
0
UDOSTĘPNIJ

Pierwsze dwa tygodnie grudnia Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej planuje spędzić dość aktywnie. Wykłady, wyjazdy do Wrocławia, spotkania… Zanim zaczną się bożonarodzeniowe przygotowania, skorzystaj z jego oferty.

2 grudnia planowany jest wyjazd do Muzeum Czterech Kopuł we Wrocławiu w ramach projektu „Świat sztuki”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu dzierżoniowskiego. Na lekcji muzealnej będzie można obejrzeć dwie wystawy: „Kostiumy z kultowych filmów z kolekcji CeTA we Wrocławiu” i „Kolekcja sztuki polskiej II połowy XX i XXI wieku”.

7 grudnia na godz. 16.00 TOZD zaprasza do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury do sali konferencyjnej na II piętrze na spotkanie z psychologiem Anną Salij-Szyszką, która wygłosi prelekcję „Wiek to nie powód, by się zestarzeć – o rozwoju człowieka w drugiej połowie życia”. Spotkanie dofinansował powiat w ramach projektu „Zdrowie to skarb”.

12 grudnia członkowie towarzystwa wybiorą się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Oprócz wystaw stałych obejrzą wystawę czasową „Moda na Cranacha” ukazująca malarstwo z okresu reformacji we Wrocławiu i na Śląsku.

Już dzień później, 13 grudnia, TOZD zaprasza na godz. 16.00 do Muzeum Miejskiego Dzierżoniowa w ramach projektu dofinansowanego przez miasto „Ciekawi siebie i świata” na wykład Danuty Szeligi pt. „Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat”.

14 grudnia o godz. 16.00 w DOK-u odbędzie się zaś wykład Jolanty Manieckiej „Mówić nie wprost, czyli o tym, że czytanie sztuki nie jest łatwe”. Planowane jest wówczas krótkie podsumowanie roku 2017 i zapowiedzi na 2018 r.

Szczegóły na spotkaniach TOZD i na stronie: www.tozd.dzierzoniow.pl.