Strona główna Bielawa Spotkanie w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii

Spotkanie w Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii

266
0
UDOSTĘPNIJ

24  listopada w bielawskim Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii, Hufiec Pracy w Dzierżoniowie zorganizował Spotkanie Absolwentów połączone z Andrzejkami. Los naszych absolwentów nigdy nie był nam obojętny. Młody człowiek w mniejszym lub większym stopniu przywiązuje się do ludzi, grupy rówieśników, współpracowników, nauczycieli, pracodawców, z którymi wspólnie spędzał czas.

Spotkanie miało na celu pogłębienie więzi z naszymi uczestnikami, ale też było lekcją życia dla młodszych roczników, że mimo różnych przeciwności losu warto było wytrwać do końca, skończyć szkołę i cieszyć się z sukcesu, bo nim jest uzyskane wykształcenie i zdobyty zawód. Naszym absolwentom dedykujemy list następującej treści:

Kochani Absolwenci !


Czas mija szybko. Zapewne przeżyliście  wiele radosnych przygód i smutnych rozczarowań. Niektóre z waszych pomysłów wyprowadzały z równowagi nawet najbardziej spokojnych i przyjaźnie nastawionych wychowawców, nauczycieli. Konsekwencje Waszych szalonych wybryków niejednokrotnie odczuwali pozostali z naszego hufca, klasy, szkoły. Zawdzięczamy Wam różne zepsute uroczystości, odwołane imprezy i inne hufcowe czy klasowe psikusy. Wychowawcy okazywali Wam jednak wiele zrozumienia i cierpliwości. Pomimo tych wszystkich dobrych i złych chwil z biegiem lat przypuszczam, że będziecie miło i ciepło wspominać czas spędzony w szkołach i naszym hufcu pracy. W Waszym dorosłym życiu. wszyscy rozeszliście się do różnych szkół, zakładów. Dzisiaj jest  dobry moment by przystanąć chwilkę i zastanowić się nad sobą i swoją przeszłością i przyszłością. Czy warto było iść do jakiejś szkoły, tylko dla tego, że Twój najlepszy kolega czy koleżanka  tam uczęszczał? Być może zdarzyło się tak, że utraciłeś dotychczasowe znajomości jednakże nie był to powód do rozpaczy czy smutku. Poznaliście nowych ludzi, nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie. Czy nowo poznane osoby nie są Wam dziś równie bliskie? Wykazaliście się życiową odwagą. Pewnie jesteście z siebie dumni, iż podjęliście w odpowiednim momencie właściwą decyzję. Wasi nauczyciele, a w szczególności wychowawcy są z Was zadowoleni i z siebie, że brali udział w kształtowaniu waszej, osobowości. Macie zawód i wykształcenie. Przed wami świat stoi otworem. Dla tych, którzy nie ukończyli szkoły wiele możliwości jest dla nich niedostępnych. Najlepsi uczniowie na pewno myślą, że to ich nie dotyczy, wręcz przeciwnie. Bardzo łatwo jest zboczyć z wybranej drogi i pójść na „łatwiznę”, a po czasie okazuje się, że cel nie został osiągnięty. Czas na zdobycie wykształcenia minął i zostali z niczym. Nasi absolwenci są świadectwem dobrze wykonanego zadania. Dziękujemy wam za wytrwałość i życzymy spełnienia marzeń w dorosłym już życiu. Jesteście fachowcami, na których liczy współczesny świat. Niestety nie czas usiąść na laurach, bowiem życie wymaga ciągłego kształcenia się by iść z duchem czasu. Nikt nie może za Was życia przeżyć, ani decydować jak macie żyć, może jedynie wskazywać wam właściwą drogę i służyć dobrą radą. Jeden etap życia za Wami, ale przed Wami kolejne. Kto jak nie Wy wygra ten bieg ? Jesteście naszą dumą.


Kadra Hufca Pracy w Dzierżoniowie”

Spotkanie odbyło się w wyjątkowym miejscu – Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii – dawnej stacji pomp, która w czasach świetności Bielawy i rozkwitu przemysłu włókienniczego dostarczała olbrzymie ilości wody. Pod koniec XX wieku straciła swoją pierwotną funkcję, chociaż pompa jest czynna i może pompować wodę jako jedna z niewielu w Europie. Malownicze usytuowanie obiektu jest jego zaletą, a lekcje o energii bezcenne.

Za pomoc w zorganizowaniu spotkania dziękujemy burmistrzowi Piotrowi Łyżwie, zastępcy burmistrza Małgorzacie Greiner,dyrektorowi OSiR Marcinowi Rakowi, nauczycielce Danucie Łuszczek oraz sponsorom za przepyszne ciasta: Jadwidze Umińskiej, Alicji Chęcińskiej, panu Adamowi Bobrowi oraz przemiłym gościom za to, że zaszczycili nas swoją obecnością.

Dziękuje Kadra Hufca Pracy w Dzierżoniowie