Strona główna Ciekawostki Reksio zbiera karmę dla kotów

Reksio zbiera karmę dla kotów

248
0
UDOSTĘPNIJ

W ramach tegorocznej akcji „Paczka dla Reksia” najsławniejszy polski czworonóg zbierać będzie karmę dla swych mruczących kolegów. Przyłącz się i zrób prezent wolno żyjącym kotom. Czekamy w Alei Bajkowych Gwiazd 4 grudnia w godz. 16.00-18.00.

Reksio będzie dziękował darczyńcom osobiście, w towarzystwie Świętego Mikołaja. Na każde dziecko czeka słodka niespodzianka. Będzie też okazja, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
Zebrana karma dla kotów trafi do dzierżoniowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. A jeśli ktoś chciałby przynieść karmę dla psów, także chętnie ją przyjmiemy. Podobnie jak koce i zabawki dla zwierząt. Trafią one do schroniska Azyl.

Pamiętaj:
Koty wolno żyjące są elementem ekosystemu miejskiego. Ich obecność zapobiega występowaniu gryzoni, takich jak myszy i szczury. W myśl ustawy o ochronie zwierząt koty zamieszkujące piwnice naszych nieruchomości czy też ogrody działkowe nie są zwierzętami bezdomnymi, bo urodziły się w stanie dzikim i nigdy nie miały właściciela, nie były udomowione. Są jedynie dokarmiane przez człowieka, tak jak inne zwierzęta, np. ptaki. Ich naturalnym środowiskiem są ulice, przydomowe podwórka, piwnice i ogrody działkowe. Nie wolno ich z tego środowiska usuwać. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Wyłapywanie kotów, płoszenie, bicie lub straszenie jest zabronione i jest kwalifikowane przez polskie prawo jako znęcanie się nad zwierzętami. Wszelkie przejawy okrucieństwa i ich niehumanitarnego traktowania mogą stać się przedmiotem postępowania karnego wobec osób, które nie przestrzegają praw zwierząt.