Strona główna Bez kategorii Jak izolować poddasze?

Jak izolować poddasze?

577
0
UDOSTĘPNIJ

Poddasze to miejsce, przez które Twoje mieszkanie znacząco się ogrzewa. Aby temu zapobiec i latem móc bez problemu korzystać z niego, konieczna jest izolacja poddasza.

Najważniejsze są materiały

Podczas samego dokonywania wyboru materiału, dzięki któremu dokonana zostanie izolacja naszego poddasza, trzeba rozważyć wiele opcji. W ten sposób będzie można wybrać jedynie najbardziej odpowiednią opcję. Obecnie liderem w tej dziedzinie jest pianka poliuretanowa.

Czym cechuje się pianka poliuretanowa?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wspomniana pianka wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą szczelnością i dokładnością. Dlatego też w ostatnich czasach jest coraz częściej wykorzystana do izolacji. Trzeba zaznaczyć, że stosując ją można doprowadzić dom jednorodzinny do takiego stanu, w którym latem nie będzie przedostawać się do domu ciepłe powietrze, a z kolei zimą ciepło nie ucieknie z domu.

Jak działa pianka poliuretanowa?

Nakładanie pianki poliuretanowej może odbywać się w bardzo sprawny i szybki sposób. Najważniejsze jest jednak to, że niemal od razu zaczyna ona zwiększać swoją objętość pokrywając wszelkie szczeliny poddasza. W ten sposób dzień później możemy już zaobserwować różnicę w temperaturze panującą właśnie na poddaszu. Dlatego też ta opcja jest bardzo często polecana osobom, które nie mają czasu na długie remontu i oczekują rezultatów niemal błyskawicznie.

Jakie inne zalety ma izolowanie poddasza za pomocą pianki poliuretanowej?

Klienci, którzy wybierają ten materiał, aby utrzymać lepszą izolację w domu, mogą poświadczyć również o innych zaletach pianki poliuretanowej. Przede wszystkim zimą nie przedostaje się dzięki temu do domu zanieczyszczone powietrze, tzw. smog. W ten sposób domownicy zyskują na zdrowiu. Poza tym również ich bezpieczeństwo znacznie wzrasta.

Warto spojrzeć również na kwestię praktyczną, konsystencja pianki daje nam gwarancję, że nie trzeba będzie powtarzać całego procesu po kilku miesiącach. Przede wszystkim, dlatego że pianka nie ma możliwości kruszenia się, czy też niezdrowego pylenia lub utleniania się. W ten sposób oszczędzasz pieniądze, zamiast co kilka lat inwestować w ten sam sposób. Jeśli chodzi o kwestie finansową, to maleją również koszty związane z ogrzewaniem.