Strona główna Bez kategorii Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

Jakie wkładki ortopedyczne wybrać?

678
0
UDOSTĘPNIJ

Pomimo tego, że nasz chód zdaje się być naturalnym, warto dbać o jego prawidłowość. Mogą w tym pomóc wkładki do butów, dzięki którym stopa odpowiednio układa się w bucie. Jeśli nie będziemy zwracać uwagi na to, jak chodzimy, może się zdarzyć, że zaczniemy cierpieć na dolegliwości tej części ciała.

 

Dla kogo wkładki ortopedyczne do butów?

Jeśli cierpisz na ból stóp, kolan, bioder, czy kręgosłupa, przyczyn warto szukać w nieprawidłowym chodzie. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na wkładki ortopedyczne, dzięki którym poprawi się twoja jakość życia. Takie wkładki są nie tylko wygodne, ale pomagają korygować wady postawy.

 

Dzięki nim będziesz mógł również skorygować niektóre nieprawidłowości ortopedyczne. Zanim jednak wybierzesz odpowiednie dla siebie wkładki do butów, warto najlepiej przeprowadzić badanie podoskopowe: stajesz na specjalnej podświetlonej płycie. Na płycie bardzo wyraźnie widać miejsca, w których stopa styka się z podłogą, a także widać kształt stopy w obciążeniu.

 

Gotowe, profilaktyczne wkładki do butów

Może się zdarzyć, że będziesz musiał wykonać wkładki na miarę, co ma miejsce zawsze wtedy, gdy wada jest duża. Jeśli natomiast nieprawidłowość nie jest znaczna, można zastosować gotowe wkładki profilaktyczne. Takie wkładki do butów nie poprawiają jednak ustawienia stopy. Mogą natomiast zlikwidować bóle kręgosłupa, czy sprawić, by nogi nie były tak obciążone.

 

Wkładki ortopedyczne do butów umożliwiają korektę wady stóp u dzieci, czyli w okresie, kiedy wciąż kości jeszcze nie do końca się wykształciły. Wybierając wkładki ortopedyczne dla dzieci, można w ten sposób wpłynąć na:

– koślawość kolan,

– szpotawość kolan,

– lordozę,

– kifozę piersiową.

 

Wkładki do butów na płaskostopie

Chcą zapobiec opadaniu sklepienia podłużnego i poprzecznego, wybierz wkładki do butów na płaskostopie. Dzięki nim stopy będą odpowiednio obciążone – pelota sprawia, że zmienia się rozkład nacisków od zewnętrznej strony przedniej części stopy.

 

Niepełne wkładki do butów

Jeśli chcesz zapewnić stopom podparcie, a szczególnie łukom, wtedy zdecyduj się na tak zwane wkładki niepełne, które sięgają dwóch trzecich długości stopy. To doskonały wybór, jeśli doskwiera ci ból związany z obecnością ostrogi piętowej.

 

Wkładki do butów na indywidualne zamówienie

Wkładki, które wykonuje się na indywidualne zamówienie, pozwalają korygować określoną wadę stóp. Do wyboru są więc ortopedyczne wkładki do butów:

– supinujące,

– pronujące,

– stabilizujące piętę,

– dla diabetyków,

– wraz z korekcją wysokości,

– wraz z odciążeniem guza piętowego.

Wkładki te wykonuje się z różnych tworzyw. Są one specjalnie dobrane tak, by można było je dowolnie rozmieścić, uwzględniając nacisk stopy. Wkładki do butów robione na indywidualne zamówienie trzeba wymieniać co sześć, dwanaście miesięcy, ponieważ trzeba je korygować, dostosowując do postępów leczenia.

 

Wkładki do butów – gdzie kupić?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie zamówić ortopedyczne wkładki do butów, odpowiedź jest prosta: przez internet. Wybierz insoles.pl/, jeżeli chcesz mieć dostęp do najszerszego wyboru najlepszych wkładek.