Strona główna Dzierżoniów 3 w 1 – zapraszamy na koncert Pogodno + Pochwalone + Bajzel

3 w 1 – zapraszamy na koncert Pogodno + Pochwalone + Bajzel

146
0
UDOSTĘPNIJ

W przedsprzedaży 35 zł, a w dniu koncertu 45 zł – tyle kosztują bilety na koncert grup Pogodno, Pochwalone i Bajzel. Zespoły te wystąpią o 19.00 w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury 25 listopada.

Otworzy się w nowym okniePogodno to zespół założony w 1996 r. przez Jacka Szymkiewicza alias Budyń wespół z Adamem Sołtysikiem i Tomaszem Kubikiem. „Pogodno” to także tytuł debiutanckiego albumu grupy z 2000 r. Grupa udowodniła, że muzyka alternatywna może być przystępna i nie grozi to kompromisem artystycznym. Przez lata skąłd grupy się zmieniał, powstawały kolejne płyty. Jesienią 2013 r. zespół w bigbandowym składzie pod szyldem Hajle Silesia nagrał koncert dla TVP2 w ramach cyklu „Made In Polska”. Po okresie hibernacji, w styczniu 2015 r. Pogodno ogłosiło swój powrót z składzie: Szymkiewicz/Macuk/Kozłowski/Pfeif.

Dla odmiany Otworzy się w nowym okniePochwalone to projekt kobiecy. Ludowy a współczesny. Dzisiejszy jak sprzed wieków. O tym, co kobiet dotyczy i co je dotyka. Wspólnota doświadczeń, bunt przez pokolenia, moce, niemoce, darcie pierza, kluby i igraszki. Nowe sensy na przecięciach.
„Baby, feministki, matki i singielki, podlotki i wiedźmy, dzieweczka z laseczka, ochrypła kukułeczka – one z XIX-wiecznej wsi, one z ursynowskiego bloku – razem! Niech będą pochwalone!” – reklamuje się grupa. Gra lirycznie i romantycznie. Czasami czadowo i transowo. Brzmi itrugująco? Posłuchaj na koncercie na żywo.

Trzeci z wykonawców, Bajzel, to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty, zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Jego utwory można też znaleźć na różnych składankach.

Bilety można nabyć w DOK-u, ul. Świdnicka 23, oraz na www.dok.pl w zakładce KUP BILET.