Strona główna Bez kategorii Jak urządzić przytulną sypialnię?

Jak urządzić przytulną sypialnię?

516
0
UDOSTĘPNIJ

Sypialnia, to w każdym domu miejsce wypoczynku i relaksu. Powinien być to pokój, który jest urządzony przytulnie i w stonowanych kolorach, aby sprzyjał wyciszeniu się po całym dniu pracy. Jeśli postawisz na surowość, to takie pomieszczenie nie będzie sprzyjać uspokojeniu się, zaś ostre i wyraziste kolory, będą pobudzać lub irytować. Jednak sypialnia, to nie tylko kolory, ale przede wszystkim meble, które dobrze dobrane, składają się w idealną całość.

Przede wszystkim łóżko

Łózko należy do jednego z ważniejszych elementów w sypialni. Kupując taki mebel, trzeba pamiętać o tym, aby był on dłuższy o 20 cm od wzrostu osoby, która ma na nim spać. Szerokość łózka, powinna wynosić przynajmniej 70 cm na osobę, w przypadku łóżka dwuosobowego oraz 80 cm dla łóżka jednoosobowego. Na stronie meble-cezar.pl, możemy przeczytać, że nie należy kierować się głównie wyglądem łóżka, ale zwrócić głównie uwagę na ramę łózka oraz wybór materaca.

Jaki materac?

Do wyboru mamy trzy rodzaje materacy. Mogą być one twarde, półtwarde lub miękkie. Wybierając materac, trzeba się przede wszystkim skupić na tym, czy będzie on wygodny i dopasowany do postury, wagi oraz chorób kręgosłupa osoby, która będzie na nim spała. Mimo iż, miękkie materace należą do najwygodniejszych, to mogą one powodować bóle kręgosłupa i uniemożliwiać spokojny sen. Każda miękkość materaca jest przeznaczona dla odpowiedniej wagi ciała. Warto zwrócić na to uwagę wybierając materac, aby spać spokojnie i wygodnie oraz nie budzić się z bólem kręgosłupa.

Pamiętaj, że w przypadku, kiedy na łóżku mają spać dwie osoby, nie muszą one mieć jednego materaca, gdyż zwykle jedna osoba jest cięższa. Aby obydwojgu było wygodnie, lepiej jest kupić dwa materace jednoosobowe i umieścić na jednym łóżku. Dzięki temu, jedna strona nie będzie odbierać wygody drugiej, gdyż każdy będzie miał dostosowaną twardość do swojej wagi.

Wybór ramy

Kiedy już masz upatrzony odpowiedni materac, to warto pomyśleć o ramie na łóżko. Pełni ona bowiem, podobna funkcje ozdobną jak poduszki, narzuta czy pled. Rama łóżka, stanowi często jeden z większych, a co za tym idzie – ważniejszych elementów w wystroju sypialni. Zajmuje ona nierzadko większość, a nawet całą ścianę. Rama sprawia, że nie tylko sypialnia wygląda atrakcyjnie, ale także dodaje charakteru i uroku całemu wystrojowi. Wszystko jednak zależy, jaki rodzaj ramy wybierzemy. Powinna ona nie tylko dobrze komponować się z całym wystrojem, ale także oddawać klimat całego pomieszczenia. Tworząc przytulny nastrój, warto zastanowić się nas wysokim zagłówkiem łóżka z białej skóry. Warto dodać też, kilka ozdobnych poduszek oraz miłą w dotyku narzutę.