Strona główna Bez kategorii Konkurencyjne ceny OC

Konkurencyjne ceny OC

289
0
UDOSTĘPNIJ

Nałożenie na każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, uprawnionego do ruchu drogowego, obowiązku ubezpieczenia cywilnego OC generuje dość pokaźne wydatki związane z jego eksploatacją. Ochrona prawna w zakresie odpowiedzialności cywilnej osoby w razie wyrządzenia szkody będącej efektem ruchu ubezpieczonego pojazdu nie zawsze jest współmierna do kwoty, jaką należy uiścić za wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Ceny OC ze względu na brak jednoznacznie brzmiących regulacji prawnych różnią się od siebie i każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ustala je indywidualnie szacując ryzyko pojawienia się szkody.

 

Od czego uzależnione są ceny OC

 

Przy naliczaniu składki na polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej brane są pod uwagę różne czynniki dotyczące zarówno samego pojazdu jak i jego posiadacza.

Im nowszy model i większa pojemność silnika tym koszt ubezpieczenia jest większy. Ryzyko pojawienia się szkody zwiększa się także w przypadku, gdy pojazd porusza się w obrębie dużych aglomeracji, gdzie szybciej dochodzi do kolizji oraz stłuczek i gdy jest wykorzystywany na przykład, jako narzędzie codziennej pracy.

Ceny OC uzależnione są również od wieku posiadacza ubezpieczanego auta, jego bezszkodowej jazdy, a nawet okresu posiadania prawa jazdy. Zakup pierwszego auta, młody wiek i krótki okres posiadania prawa jazdy zwiększają ryzyko powstania szkody w związku z czym ceny OC w takich przypadkach są dość wysokie.

 

Jak wybrać najkorzystniejszy cenowo wariant ubezpieczenia?

 

Dla uniknięcia wysokich kosztów związanych z obowiązkowym ubezpieczeniem OC pojazdu mechanicznego trzeba koniecznie jeszcze przed podpisaniem umowy zapoznać się z aktualną ofertą rynku branży ubezpieczeniowej.  W tym celu pomocnym narzędziem z pewnością okaże się kalkulator ubezpieczenia samochodu, jaki znaleźć można na stronach serwisów, które specjalizują się w porównywaniu ofert ubezpieczeń komunikacyjnych.

Żeby móc zapoznać się z symulacją wysokości składki na ubezpieczenie OC wystarczy jedynie wpisać wymagane dane oraz wybrać przeznaczoną do analizy ofertę. Mając możliwość tak profesjonalnego porównania, nawet laik w dziedzinie ubezpieczeń dokona najkorzystniejszego wyboru.

 

Ograniczenie kosztów – polisa online

 

Poszukując najkorzystniejszych rozwiązań warto również wiedzieć, że ceny OC za polisy oferowane drogą internetową są zdecydowanie niższe w porównaniu do ofert rynku stacjonarnego. Zawarcie umowy online ma identyczny skutek prawny, a walorem wyboru tej formy dystrybucji usługi jest nie tylko oszczędność czasu, ale również domowych finansów.

Więcej na temat ubezpieczeń można znaleźć w serwisie porównującym ubezpieczenia komunikacyjne https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/