Strona główna Bez kategorii Jak należy prawidłowo montować okna?

Jak należy prawidłowo montować okna?

554
0
UDOSTĘPNIJ

Wiele osób nie zdaje sobie sprawę z tego, jak duże są straty ciepła, wynikające z normalnego montażu okna. Właśnie dlatego stosowanie tej metody wiąże się w przyszłości z dodatkowymi kosztami, których przyczyną są nieszczelne okna. Dlatego warto znaleźć alternatywne rozwiązanie jak na przykład ciepły montaż okien. Wcześniej należy jednak dowiedzieć się więcej informacji na ten temat.

Czym właściwie są ciepłe okna?

Warto zauważyć, że rozwój technologii, widoczny jest również w branży okiennej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że jeszcze parę lat temu okna nie były tak szczelne, jak mogą być dzisiaj. Dzięki temu są bardziej energooszczędne, ale również wpływają pozytywnie na środowisko.

Jeżeli chodzi o ciepłe okna, to warto zawrócić uwagę na fakt, że mają niezwykle wysoki współczynnik przenikania ciepła, niewiele mniejszy od okien pasywnych.

Jak są zbudowane ciepłe okna?

Bardzo ważnym elementem ciepłych okien, jest ich budowa. Właśnie w niej tkwi cały sekret związany z energooszczędnością. Otóż ciepłe okna składają się między innymi z ciepłych wkładek. Znaczącą różnicą są również potrójne zespolenia. Najczęściej szyby są wypełnione kryptonem bądź też argonem.

Warto również pamiętać o tym, że choć właściwa budowa okna jest bardzo ważna, to należy też zwrócić uwagę na inny, istotny aspekt. Chodzi tu oczywiście o właściwy montaż. Jeżeli jest on nieprawidłowo wykonany, to nawet najwyższej jakości materiały nie spełnią oczekiwań.

Montaż ciepłych okien – na co należy zwrócić uwagę?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, ciepłe okna nie spełnią wszystkich swoich funkcji, jeżeli zostały zamontowane w sposób nieprawidłowy. Dlatego bardzo ważne jest to, by korzystać z usług doświadczonej firmy. Jednak równie istotne są wysokiej jakości urządzenia i cały asortyment, który jest stosowany podczas montażu, jak na przykład konsole knelsen. Należy także pamiętać o tym, że bardzo ważna jest grubość ściany.

Czy grubość ściany ma znaczenie podczas montażu?

Warto zwrócić uwagę na to, jaką grubość mają ściany, w których mają być zamontowane okna. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że ważne jest jego odpowiednie umiejscowienie. Dzięki temu przepuści większą ilość światła do wnętrza pomieszczenia. Zatem w przypadku ściany, która składa się z jednej warstwy, najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie okna w połowie jej grubości. W innych przypadkach zasady różnią się zasady montażu, dlatgo warto zdać się na właściwą ocenę specjalistów.