Strona główna Bez kategorii Obróbka plastyczna metali wciąż bardzo popularną usługą!

Obróbka plastyczna metali wciąż bardzo popularną usługą!

487
0
UDOSTĘPNIJ

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści jakie niesie za sobą obróbka plastyczna metali. Dowiedz się jaki wpływ na ten proces ma zastosowanie nowoczesnych technologii CNC.

Obróbka plastyczna metali jest znana ludzkości od wielu wieków i rozwijała się z biegiem lat. Dziś wiele firm zajmuje się obróbką plastyczną metali na szeroką skalę, np. gieciewalcowanie.pl/. Wszytko przy pomocy zaplecza produkcyjno-maszynowego, nad którym czuwa wysoce doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna. Nie ma tutaj miejsca na błędy.

Obróbka plastyczna metali – rodzaje

Obróbka plastyczna metali prowadzi do trwałej zmiany kształtu, struktury, a także wymiarów danego materiału. Sposób obrabiania zależy od rodzaju materiału, a także od jego właściwości. Obróbkę plastyczną metali można wykonywać:

  • Na gorąco (odkształcenie materiału odbywa się w temperaturze wyższej niż temperatura rekrystalizacji)

  • Na półgorąco (odkształcenia materiału odbywają się od 0,4 do 0,6 ich bezwzględnej temperatury topnienia)

  • Na zimno (odkształcenie materiały odbywa się w temperaturze niższej od temperatury rekrystalizacji)

Obróbka plastyczna metali – jaki wpływ na nią ma nowoczesna technologia CNC

Coraz więcej profesjonalnych firm decyduje się na zastosowanie najnowocześniejszej technologii CNC co znacznie automatyzuje cały proces produkcyjny. Nowoczesne technologie pozwalają w dużej mierze wyeliminować czynnik ludzki, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia błędu lub innych nieprawidłowości.

Ponadto nowoczesna technologia CNC:

  • Pozwala na znaczną oszczędność nie tylko materiału, lecz także oszczędność czasu pracy.
  • Zwiększa jakość przerabianego materiału.
  • Ma dobroczynny wpływ na właściwości fizyczne oraz mechaniczne metalu.
  • Jako jedyna umożliwia uzyskanie rozmaitych kształtów, których wykonanie niekiedy byłoby wręcz niemożliwe w przypadku używa innych, bardziej prymitywnych technologii.

Warto pamiętać, że choć obróbka plastyczna metali jest dosyć tania to zakup wyspecjalizowanych maszyn wiąże się z wysokimi kosztami. Warto więc rozważyć korzystanie z zewnętrznych firm, które stosują najnowsze technologie plastycznej obróbki metali.