Strona główna Bez kategorii Jak wybrać idealną klatkę dla psa?

Jak wybrać idealną klatkę dla psa?

510
0
UDOSTĘPNIJ

Klatka dla psa nie musi być kojarzona z czymś negatywnym. Obecnie właściciele psów nabywają klatki po to, aby móc bezpiecznie podróżować ze swoim psem samochodem, czy też samolotem lub zamknąć go w niej, kiedy zostanie sam w domu. Dlatego konieczne staje się wybranie dopasowanej klatki.

Dostępne rodzaje klatek

W większości sklepów można wybierać przede wszystkim między trzema rodzajami klatek. Dobór odpowiedniej powinien wiązać się z potrzebami zarówno psa, jak i jego właściciela.

Popularne rodzaje klatek

  • klatka metalowa — jej atutem jest na pewno trwałość, a inwestując w nią raz, nie trzeba będzie tego powtarzać. Taką klatkę można trzymać zarówno w domu, jak i w samochodzie, co jest dużym atutem. Oczywiście przy większych psach sprawa się komplikuje, gdyż wtedy trzeba wybrać odpowiednio większy model, który może już nie zmieścić się w każdym samochodzie. Do tego większe klatki metalowe trzeba często demontować i osobno montować, kiedy chce się je przenosić. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być posiadanie dwóch klatek, jedna zawsze będzie w aucie, a druga w domu. Wybierając klatkę metalową, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej wielkość, ale też na detale, takie jak uchwyt ułatwiający jej przenoszenie. Warto pamiętać, że w takiej klatce pies powinien mieć również wygodne posłanie, na którym może się swobodnie położyć.
  • klatki z materiału — wyglądają znacznie przyjemniej, niż klatki metalowe, jednak skierowane są jedynie dla pewnej grupy psów. Przede wszystkim dla dobrze ułożonych, dorosłych czworonogów, które nie mają problemów z podgryzaniem różnych rzeczy. Kategorycznie trzeba zrezygnować z niej, kiedy posiada się szczeniaka, czy też psa bardzo aktywnego i lubiącego gryźć. Oczywiście z racji tworzywa, z którego została wytworzona, jest znacznie mniej trwała i wymaga czyszczenia.
  • transporter — ten specyficzny rodzaj klatki staje się niezbędny w wielu sytuacjach. Jedną z nich może być, choćby podróż samolotem, czy autobusem. Trzeba przyznać, że częściej wykorzystywany jest przy małych psach, które można bez problemu przemieszczać i swobodnie podnieść.

Bardzo duży wybór klatek można znaleźć na importmania.pl. Będzie to pomocne, gdyż łatwiej tam kupić dokładnie taki model, jaki jest naprawdę potrzebny.

Jakie cechy powinna mieć dobra klatka dla psa?

Nie da się ukryć, że najważniejsze jest to, aby pies polubił się ze swoją klatką i nie czuł, że zostaje w niej zamknięty za karę. Będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy dobierze się jej rozmiar do wielkości psa oraz wprowadzi się go w odpowiedni sposób.
Jeśli chodzi o wielkość klatki, to koniecznie trzeba pamiętać, aby pies mógł się swobodnie położyć (nie chodzi tutaj o zwiniętą pozycję). Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wysokość klatki ma znaczenie. Trzeba zapewnić psu możliwość siedzenia w pozycji wyprostowanej i stania.
Wiele ras psów osiąga dojrzałość w wieku 2-3 lat, zatem, jeśli chcesz kupić klatkę wcześniej, to musisz uwzględnić, to iż między czasie pies może znacznie urosnąć, a ty będzie zmuszony do inwestowania w kolejną klatkę.