Strona główna Bez kategorii Techniki wykonania ombre nails

Techniki wykonania ombre nails

536
0
UDOSTĘPNIJ

Cieniowane, przenikające się kolory na paznokciach to gorący trend w stylizacji. Istnieje kilka sposobów na wykonanie tego efektownego manicure

Malowanie gąbeczką

Technika gąbeczkowa jest najbardziej popularna, gdyż można jej użyć ze zwykłymi lakierami do paznokci. Polega ona na pomalowaniu różnymi kolorami pasów na kawałku gąbki i przykładanie jej do paznokcia. Energiczne przykładanie raz przy razie sprawi, że paznokieć pokryje się przenikającymi się kolorami. Używając tej techniki warto zabezpieczyć skórę wokół paznokci za pomocą odrywanej bazy peel off, którą po pomalowaniu można ściągnąć jak gumę. Dzięki temu unikniemy uciążliwego, precyzyjnego zmywania lakieru zmywaczem. Używając zwykłych lakierów trzeba robić zdobienie szybko, zanim lakier zacznie zasychać. Tej techniki można użyć również z lakierami hybrydowymi, jednak trzeba się liczyć z tym, że na powierzchni paznokcia mogą pojawić się nieestetyczne pęcherzyki. Ponad to, gąbeczka wchłania sporo lakieru i przez to ta technika jest bardzo nieekonomiczna.

Rozcieranie gąbeczką

Rozcieranie gąbką to technika lepiej nadająca się do lakierów hybrydowych. Polega ona na tym, że po pomalowaniu paznokcia w dwóch kolorach, rozcieramy gąbką tylko linie połączenia. Do tego celu lepiej wybrać drobnoporowatą gąbkę do makijażu i dociskać ją mocno do powierzchni paznokcie, żeby na rzadkim lakierze hybrydowym nie utworzyły się pęcherzyki powietrza. Można też użyć pacynki do nakładania cieni do powiek. W tej technice ważna jest precyzja, żeby uzyskać ładne przejście między kolorami i nie zamalować skóry na palcach.

Malowanie pędzelkiem

Malowanie pędzelkiem polega na rozcieraniu linii przejścia kolorów za pomocą pędzelka. To najtrudniejsza technika, gdyż pędzelkiem trudno jest uzyskać płynne przejście między kolorami. Aby uzyskać efekt ombre, należy zmieszać kolory na paznokciu jak na palecie malarskiej, radzi stylistka Zuza Raszyńska z evonails.pl. Zaletą tej techniki jest to, że jest bardzo precyzyjna, ryzyko zamalowania skórek jest minimalne a przy użyciu pędzelka lakier hybrydowy się nie marnuje. Pędzelkiem można uzyskać efekt ombre wzdłuż i w poprzek paznokci.

Wcieranie pigmentu

Używanie różnokolorowych pigmentów i pyłków to najnowszy trend w stylizacji paznokci. Za pomocą kolorowych wcierek można też stworzyć idealne ombre nails. Do tej techniki potrzebny będzie top no wipe. Dobre efekty daje także nakładanie pyłków na witwę dyspersyjną białej bazy. Pigment należy starannie wetrzeć w paznokieć za pomocą pacynki do cieni do powiek lub bardzo miękkiego pędzelka do cieni. Odpowiednio wcierając proszek można uzyskać piękne efekty przejść kolorów i gradacji odcieni. Co ważne, za pomocą pigmentów można tworzyć efekty ombre nie tylko z dwóch, ale trzech i więcej kolorów.
Pigmenty to najprostsza i najszybsza technika stworzenia pięknego ombre. Do tej techniki można również z powodzeniem użyć różnokolorowych proszków akrylowych a nawet barwników spożywczych. Jej wadą jest to, że wymaga inwestycji w top no wipe i kolorowe proszki oraz to, że przy barwieniu paznokci tą metodą bardzo łatwo o pobrudzenie wszystkiego wokół.