Strona główna Alarmowy Pijana kobieta, bez uprawnień do kierowania, przewożąc poszukiwaną małoletnią wjechała w znak...

Pijana kobieta, bez uprawnień do kierowania, przewożąc poszukiwaną małoletnią wjechała w znak drogowy.

304
0
UDOSTĘPNIJ

8 października 2017r. w Bielawie doszło do zdarzenia drogowego. 36 – letnia mieszkanka Paczkowa będąc pod wpływem alkoholu, prowadząc audi, wjechała na tak zwaną „wysepkę” i uderzyła w znak. Wraz z pasażerami próbowała uciec. Jak się później okazało nie posiadała uprawnień do kierowania, a dodatkowo przewoziła małoletnią uciekinierkę z domu dziecka.

8 października 2017r. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Bielawie na ul. Dzierżoniowskiej. Wysłany na miejsce patrol zastał porzucony pojazd. Policjanci szybko ustalili, że z samochodu wysiadły dwie kobiety, mężczyzna i odjechali taksówką. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać całą trójkę. Wszyscy byli pijani, w tym małoletnia dziewczyna. W wyniku dalszych czynności ustalono, że piętnastolatka była uciekinierką z domu dziecka, a kierująca samochodem nie posiadała uprawnień do jego prowadzenia. Osoby dorosłe zostały zatrzymane w policyjnym areszcie a dziecko odwiezione do placówki opiekuńczej.
Po wytrzeźwieniu mieszkance Paczkowa przedstawiono zarzuty: prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu i rozpijania małoletniej. Za powyższe czyny grozi jej nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.