Strona główna Alarmowy Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

Przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy

251
0
UDOSTĘPNIJ

Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa 8 października 2017r. zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w trzech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko i wszystkie miały miejsce w miejscowości Ratajno.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godziną 10:00. Kierujący samochodem vw passat, 37-letni mieszkaniec Wrocławia w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.Około dwóch godzin później 41-letni, także mieszkaniec Wrocławia, jechał samochodem marki lexus z prędkością jechał z prędkością 118 km/h czyli, aż     o 68 km/h za dużo.Po pół godziny, policjanci nie zmieniając miejsca pełnienia służby ujawnili kolejne przekroczenie prędkości. 47 letni mieszkaniec bielawy kierując samochodem porsche, przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy,   a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podkom. Marcin Ząbek