Strona główna Bez kategorii Wycieczka do Warszawy ze znajomymi

Wycieczka do Warszawy ze znajomymi

489
0
UDOSTĘPNIJ

Zatem zdecydowaliście: Ty i Twoi znajomi jedziecie do Warszawy, aby pozwiedzać stolicę Polski i posmakować lokalnego folkloru. Może nawet zajrzycie do jednej z tych słynnych restauracji z gwiazdkami Michelina – w końcu takie okazje rzadko się zdarzają. Wieczorem zaś zobaczycie, jak wygląda nocne życie stolicy w rozlicznych pubach oraz innych przybytkach o różnorodnym klimacie. Zanim jednak do tego wszystkiego dojdzie, trzeba pomyśleć o paru rzeczach.

Nocleg w Warszawie

Podstawową sprawą do załatwienia jest, rzecz jasna, rezerwacja noclegu w Warszawie. Istnieją tutaj różne opcje. Jeśli nie masz znajomych, którzy mogą Was przenocować, lub nie chcecie ich kłopotać (zwłaszcza, jeśli planujecie imprezować), to zapewne będziecie myśleli o bogatej ofercie hoteli czy hosteli. Przy podejmowaniu takiej decyzji warto jednak spojrzeć także na przykładowy apartament w Warszawie, który można wynajmować na doby. Cena jest uiszczana w zależności od liczby zarezerwowanych nocy, nie zaś osób, co oznacza, że jeśli zbierzecie się większą grupą, wynajem mieszkania może wyjść korzystniej niż noc w hotelu czy nawet hostelu. Nie wspominając już o niebo lepszym komforcie (własna kuchnia, łazienka tylko dla Was)…

Apartamenty w centrum Warszawy

Szukając mieszkania, hotelu czy hostelu na parę dni, warto też podejrzeć, gdzie jest ulokowany dany hostel czy apartament. Często ceny hosteli wyglądają bardzo zachęcająco, ale po szybkich oględzinach okazuje się, że tanie pokoje znajdują się na uboczu. Biorąc pod uwagę, że przyjeżdżacie do stolicy, aby odpocząć, zdecydowanie nie chcecie zacząć swojego pobytu od dźwigania bagaży gdzieś na przedmieścia lub pod górkę, albo co gorsza, do miejsca, gdzie taksówka nie może podjechać bezpośrednio pod drzwi. Z apartamentami czy mieszkaniami na wynajem takich problemów po prostu nie ma z uwagi na ich specyfikę.

Gdzie szukać apartamentów na wynajem?

Mieszkania do wynajęcia na krótki okres można znaleźć na przykład na stronie yourfreedom.pl – jak sama nazwa sugeruje, apartament zapewnia Wam przede wszystkim wolność od żelaznych reguł hotelowego życia. Zwykle mieszkania są ulokowane w centrum miasta – za pośrednictwem wyszukiwarki można określić swoje kryteria i znaleźć idealny apartament, podglądając jednocześnie jego lokalizację. Po wpisaniu nazwy ulicy w Google Maps można szybko się zorientować, czy to ta część Warszawy, która Was interesuje. Jeśli już dokonacie wyboru, wystarczy skontaktować się z ekipą zarządzającą apartamentami i umówić się na termin wynajmu. Możecie już rezerwować bilety na pociąg lub autobus i powoli przygotowywać się do spędzenia szalonych dni w Warszawie!