Strona główna Ciekawostki Budżet Obywatelski – co wybierze młodzież?

Budżet Obywatelski – co wybierze młodzież?

286
0
UDOSTĘPNIJ

Dziewięć propozycji znalazło się w drugim Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa. Kilka jest zaskakujących, bo jak się okazuje uczniowie szkół nie myślą tylko o swoich potrzebach.

Tegoroczne propozycje dotyczą m.in. organizacji w Dzierżonowie koncertów, wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacji i budowy infrastruktury, z której korzystać będą wszyscy.

Młodzi mieszkańcy składający wnioski dostrzegają także potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Koszt realizacji zgłoszonego zadnia nie może być wyższy niż 25 tys. zł. W głosowaniu, które odbędzie się 20 października wezmą udział uczniowie klas IV-VII dzierżoniowskich szkół podstawowych i klas II-II dotychczasowych gimnazjów funkcjonujących w dzierżoniowskich    szkołach podstawowych.

Lista zadań do głosowania

1. Hip Hop Festiwal (wyboru wykonawców dokona Młodzieżowa Rada Miejska Dzierżoniowa)

2.  Koncert Taco Hemingwaya (Dzierżoniowski Ośrodek Kultury)

3. Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo (Aleja Bajkowych Gwiazd)

4. Strefa relaksu (Aleja Bajkowych Gwiazd – odświeżenie ławek, zakup hamaków oraz specjalnych psich pakietów wraz z umieszczeniem ich w odpowiednich miejscach w sąsiednim parku)

5. Maraton filmowy (Dzierżoniowski Ośrodek Kultury)

6. Spotkanie z youtuberem Sylwią Lipką (Dzierżoniowski Ośrodek Kultury)

7. Projekt Bramkarz (organizacja treningów dla dzieci z profesjonalnymi trenerami i bramkarzami z polskiej Ekstraklasy na terenie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie)

8. Renowacja boiska „ORLIK” (naprawa ogrodzenia bocznego boiska, bramek wejściowych, bramek do piłki nożnej, zakup nowych siatek do bramki na boisku „ORLIK” przy SP 3)

9. Hip Hop Festiwal 2018 (wyboru wykonawców dokona Młodzieżowa Rada Miejska Dzierżoniowa)