Strona główna Ciekawostki Najmłodsi uczniowie uczą się także pływać

Najmłodsi uczniowie uczą się także pływać

219
0
UDOSTĘPNIJ

75 uczniów klas I-III dzierżoniowskich szkół podstawowych za darmo pobiera na basenie krytym lekcje pływania w ramach projektu „Umiem pływać 2017”. To jego druga edycja. Zajęcia zakończą się na początku grudnia.

W I edycji programu od lutego do czerwca 2017 r. z nauki pływania skorzystało 30 dzieci z SP 5 i SP 9. W ramach dodatkowego naboru została uruchomiona też jedna grupa (15 osób) w Szkole Podstawowej nr 6. W drugiej edycji grup jest 5 – w sumie 75 uczniów SP 1, SP 3, SP 5 i SP 9.

Projekt obejmuje organizację zajęć nauki pływania w wymiarze 20 godzin lekcyjnych (45 min.) pod czujnym okiem instruktorów. Bezpłatne dla uczniów zajęcia odbywają się na basenie krytym przy ul. Sienkiewicza 13 w Dzierżoniowie. To okazja do nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej oraz zachęta do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. Dzieci edukowane są też w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018 w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Realizowany i koordynowany jest przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu.

UM Dzierżoniów