Strona główna Bez kategorii Weekendowy wypad z Dzierżoniowa do Pragi

Weekendowy wypad z Dzierżoniowa do Pragi

357
0
UDOSTĘPNIJ

Piękna stolica Czech oddalona jest od Dzierżoniowa o 250 km i można do niej dojechać w zaledwie 4 godziny samochodem. Spontaniczna wycieczka do Pragi może być więc świetnym pomysłem na spędzenie weekendu. Ze względu na mnóstwo atrakcji warto zarezerwować sobie w niej choć jeden nocleg.

Ile kosztują noclegi w Pradze?

Najtańsze noclegi oferują hostele – w pokojach wieloosobowych można znaleźć łóżko nawet za około 10 euro. Osoby szukające bardziej komfortowych warunków, mogą skorzystać z szerokiej oferty hoteli, w których ceny za pokój 2-osobowy zaczynają się średnio od 40 euro za noc. Wybierając nocleg na jednym z popularnych portali internetowych do rezerwacji hoteli, warto zwrócić uwagę na lokalizację obiektu. Im bliżej centrum Pragi, które przecież jest najatrakcyjniejsze turystycznie, tym ceny za nocleg mogą być wyższe. Należy się również liczyć z dodatkowym kosztem za miejsce parkingowe. Skorzystanie z publicznego parkingu kosztuje około 20 euro za dobę.

Co da się zobaczyć w Pradze podczas weekendu?

Praga jest niezwykle atrakcyjna turystycznie i podczas weekendu można spodziewać się tłumu turystów na jej ulicach. Z pewnością w ciągu niecałych 2 dni nie da się wszystkiego zobaczyć, ale spokojnie można poznać największe atrakcje miasta. W tym celu należy się skupić na centrum Pragi, gdzie znajdują się następujące miejsca warte zobaczenia:

  • Rynek Starego Miasta – tutaj znajduje się pomnika Jana Husa oraz Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym
  • Most Karola – kamienny most z XVI w. ozdobiony jest gotyckimi rzeźbami i prowadzi ze Starego Miasta na drugą stronę Wetławy do dzielnicy Malá Strana
  • Zamek na Hradczanach – jest to największy zamek na świecie pod względem zajmowanej powierzchni i największa atrakcja Pragi. Na zwiedzanie obiektu wraz z katedrą św. Wita i słynną Złotą Uliczką należy poświęcić kilka godzin – warto!

Oprócz tego koniecznie trzeba wygospodarować trochę czasu na spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta i zakosztowanie lokalnych przysmaków np. knedlików oraz oczywiście piwa.

Ile przygotować gotówki na weekend w Pradze?

Ze względu na to, że Praga jest stolicą kraju i w dodatku bardzo obleganą przez turystów, ceny są tam na poziomie europejskim. To ile wydamy gotówki, zależy od wielu czynników np. miejsca noclegu, czy sposobu poruszania się po mieście. Ogólnie jednak uważa się, że na weekend w Pradze warto mieć przy sobie około 1,5 – 2 tysiące koron czeskich na wydatki dla jednej osoby nie licząc kosztów noclegu. Łącznie na wycieczkę pewnie trzeba wydać minimum kilkaset złotych – taką kwotę można w razie czego dość szybko pozyskać online, korzystając z szybkiej pożyczki przez internet. Na stronie ExtraPortfel w ciągu 15 minut można w ten sposób pożyczyć do 2000 zł bez odsetek i prowizji, o ile zaciąga się pożyczkę w tej firmie po raz pierwszy.