Strona główna Bielawa II miejsce dla Bielawy w plebiscycie turystycznym

II miejsce dla Bielawy w plebiscycie turystycznym

278
0
UDOSTĘPNIJ

W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Gazety Wrocławskiej „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska”. W jubileuszowej dziesiątej edycji plebiscytu promującego turystykę, kulturę i kulinaria, Bielawa zaprezentowała się znakomicie. Miasto jako jedyne ze wszystkich uczestników zostało uhonorowane w dwóch kategoriach. Bielawa zajęła drugie miejsce w kategorii Miejscowość Roku w regionie wałbrzyskim oraz drugie miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii Wydarzenie Kulturalne Roku za organizację festiwalu Regałowisko. Nagrody odebrali z rąk redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej burmistrz Piotr Łyżwa oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki Rafał Smoliński.

Wysoka pozycja w plebiscycie turystycznym Gazety Wrocławskiej to efekt przemyślanej strategii inwestycyjnej i promocyjnej Bielawy. Dzięki temu podczas tegorocznego sezonu letniego nad jeziorem bielawskim wypoczęło rekordowe 70 tysięcy osób. Oczywiście turyści korzystali też z innych atrakcji, których w mieście nie brakuje – traktu linowego, wieży widokowej kościoła, czy ścieżek rowerowych w Górach Sowich.

Nagrodą w plebiscycie, oprócz prestiżu i certyfikatu, jest również reklama w Gazecie Wrocławskiej oraz w serwisie naszemiasto.pl o łącznej wartości 6 tysięcy złotych.

UM Bielawa