Strona główna Alarmowy Czterech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Czterech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości

277
0
UDOSTĘPNIJ

Policjanci ruchu drogowego z Dzierżoniowa w minioną niedzielę zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość szczególnie w terenie zabudowanym powoduje duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Podczas kontroli prędkości dzierżoniowscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze w czterech przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę (01.10) po godzinie 7:00 w Ratajnie. Kierujący samochodem BMW 316, 27-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość aż o 66 km/h.
Tego samego dnia, tuż przed 8:00 w tej samej miejscowości został zatrzymany 50-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który jechał samochodem marki hyundai z prędkością o 55 km/h większą niż pozwalają na to przepisy.
Po około pół godziny, policjanci nie zmieniając miejsca pełnienia służby ujawnili kolejne przekroczenie prędkości. 61 letni mieszkaniec Strzelina kierując samochodem audi A3 jechał z prędkością 111 km/h czyli aż o 61 km/h za dużo.
Około 11.30 w Mościsku 28-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego także prowadząc audi A3, przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą pożegnać się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna wpadka bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP w Dzierżoniowie
Oficer Prasowy
podkom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 230 794