Strona główna Bez kategorii Ból biodra – co warto o nim wiedzieć?

Ból biodra – co warto o nim wiedzieć?

505
0
UDOSTĘPNIJ

Ból biodra może przytrafić się w każdym wieku i wbrew ogólnemu przekonaniu nie dotyczy jedynie ludzi starszych. Jego przyczyną może być choćby nadwyrężenie. Choroby stawu biodrowego mogą powodować ból nie tylko w samym stawie ale też w jego obrębie. W momencie niezbyt nasilonych objawów, bolące biodro możemy spróbować wyleczyć domowymi sposobami. Gdy ból zaczyna dawać mocno się we znaki i obniża jakość oraz komfort życia, należy udać się do lekarza ortopedy, do którego powinien skierować nas lekarz pierwszego kontaktu.

 

 

Za co odpowiada biodro?

 

Pytanie tak często zadawane przez samych zainteresowanych. Biodro składa się z panewki kości miednicznej i głowy kości udowej. Jest stawem o ogromnym zakresie ruchomości. Umożliwia wykonywanie ruchów takich jak chodzenie, bieganie, kucanie, wspinanie się czy podskakiwanie. Nietrudno zatem zauważyć, że dokuczliwy ból może wpłynąć na nasze życie i ograniczyć wykonywanie pewnych czynności.

 

Gdy ból daje o sobie znać, nieświadomie zaczynamy unikać stawania na jednej nodze. U chorych często da się zaobserwować specyficzne utykanie, przez co zbyt mocno obciążana jest druga noga, co do niczego dobrego nie prowadzi. Jeśli natomiast skracamy krok, gdyż wydaje nam się, że w ten sposób unikniemy dyskomfortu, zaburza się prawidłowy wzorzec chodu, co przekłada się na zaburzenie postawy.

Bóle stawów na wolniodbolu.pl zostały bardzo dokładnie opisane. Szukasz natychmiastowej pomocy? Jak najszybciej zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje i otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. W razie, gdy zaatakuje Cię uporczywy ból w biodrze, nie czekaj tylko reaguj. Lekarz pomoże znaleźć przyczynę bólu i postara się ją jak najszybciej wyeliminować.

 

 

Jaki są objawy bólu biodra?

 

Pacjenci często odczuwając ból w obrębie innych części ciała nie zdają sobie sprawy, że jest on następstwem dysfunkcji stawu biodrowego. Ból stawu biodrowego może mieć także objawy bezpośrednie takie jak: ból i mrowienie bocznej strony biodra i wokół krętarza większego, ból w pachwinie, ból w okolicy kości krzyżowej i ból zlokalizowany w okolicy pośladków. Lekarze podczas wywiadu bardzo często pytają również o objawy pośrednie. Osobom, u których występuje przewlekły ból pleców, bardzo często towarzyszą także zawroty i migrenowy ból głowy, mdłości, a nawet wymioty. Choroby stawu biodrowego mogą przyczynić się także do zaburzeń na wysokości stawów krzyżowo-biodrowych.