Strona główna Bez kategorii Jak urozmaicić wygląd ścian?

Jak urozmaicić wygląd ścian?

547
0
UDOSTĘPNIJ

Wiele osób zastanawia się nad tym, co mogłoby zrobić, żeby nadać wnętrzu więcej charakteru. Jednym z najlepszych sposobów jest urozmaicenie wyglądu ścian. Można do tego wykorzystać wiele elementów, między innymi tapety. Warto jednak poznać również inne metody, dzięki którym każde pomieszczenie będzie wyjątkowe, ale też odda prawdziwą osobowość mieszkańców.

Wykorzystaj ciekawe wzory tapet

Obecnie można dostrzec duże zainteresowanie wzorzystymi tapetami. Wszystko dlatego, że są odpowiednie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeń. Wystarczy tylko wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w danym pokoju. Warto również zauważyć, że tapety nowoczesne, to nie tylko abstrakcyjne wzory, ale także na przykład imitacje cegły, kamienia lub drewna. Taki wybór na pewno będzie stanowił mocny akcent i zwrócić na siebie uwagę. Jednak warto zwrócić uwagę też na inne modele tapet.

Jakie są najmodniejsze wzory tapet?

Warto zauważyć, że obecnie w sklepach dostępny jest bardzo szeroki asortyment wzorzystych tapet. Dzięki temu łatwo dopasować je do całego wnętrza. Warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na te, które są obecnie najmodniejsze, a zarazem ponadczasowe. W ten sposób żadne wnętrze nie stanie się ofiarą mody. Niezaprzeczalnie należy zainteresować się tapetami w roślinne oraz zwierzęce wzory, które już od paru lat stanowią jeden z największych trendów. Ważne jest to, że takie modele są dostępne zarówno w minimalistycznych wersjach, jak i nieco bardziej odważnych i mocnych.

Inne, przykładowe wzory

  • Napisy oraz litery,
  • Geometryczne kształty,
  • Pionowe lub poziome paski,
  • Abstrakcyjne wzory,
  • Postacie z komiksów, bajek lub filmów.

Jaki kolor tapety wybrać?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ścianę można urozmaicić nie tylko za pomocą ciekawych wzorów i kształtów. Należy również zwrócić uwagę na odpowiednie barwy, które mogą współgrać z całym pomieszczeniem i go uzupełniać lub kontrastować z nim, tworząc mocny punkt centralny. W tym sezonie szczególnie polecane są czarno-białe tapety. Ważne jest jednak to, że wspomniane kolory nie muszą być przytłaczające lub przygnębiające. Do wyboru są modele, które odznaczają się delikatnością odpowiednią dla pokoju dziecięcego. Osoby lubiące większą ilość kolorów powinny zdecydować się na różne odcienie błękitu oraz zieleni. Jednak modne są również tradycyjne kolory, takie jak beż, brąz lub krem.

Fototapeta pomysłem na ożywienie pomieszczenia

Osoby, które chcą stworzyć punkt centralny w pokoju, mogą zdecydować się na alternatywne w stosunku do tapety rozwiązanie. Chodzi tu oczywiście o fototapetę. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór, by nowy dodatek ożywił pomieszczenie oraz nadał mu niepowtarzalny charakter. Ważne jest jednak to, by fototapeta była w jakimś stopniu dopasowana do otoczenia, na przykład poprzez kolorystykę lub jakieś inne detale. Warto również zwrócić uwagę na to, że jest bardzo wiele motywów, które są umieszczone na fototapecie. Mogą to być zarówno krajobrazy, zabytki architektury, jak i abstrakcyjne wzory lub geometryczne kształty.