Strona główna Alarmowy Bezpieczna droga do szkoły policyjne działania w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Bezpieczna droga do szkoły policyjne działania w nowym roku szkolnym 2017/2018.

350
0
UDOSTĘPNIJ

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy od początku roku szkolnego prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem Bezpieczna droga do szkoły Podczas spotkań z dziećmi z klas I rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja: Bezpieczna droga do szkoły realizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Dzierżoniowie.
Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw  może skutkować niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Dzierżoniowscy policjanci wychodząc naprzeciw wymienionym problemom w trakcie spotkań z dziećmi z najmłodszych klas rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi.
Akcja Bezpieczna droga do szkoły jest zatem adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Apelujemy więc:
Mamo, Tato  dziecko naśladuje Twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
Nauczycielu  odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

Kierowco uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!
Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!
KPP Dzierżoniów

Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała