Strona główna Alarmowy „Dzielnicowy bliżej nas”. Mundurowi na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Błękitnego

„Dzielnicowy bliżej nas”. Mundurowi na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Błękitnego

297
0
UDOSTĘPNIJ

W ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowi z dzierżoniowskiej komendy spotkali się w ubiegłym tygodniu z mieszkańcami osiedla Błękitnego. Podczas zebrania policjanci zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omawiali sposób działania aplikacji i problemy mieszkańców, na które mundurowi powinni zwrócić uwagę.
Dzielnicowi obsługujący dzierżoniowskie osiedla w ubiegłym tygodniu spotkali się z mieszkańcami osiedla Błękitnego. Spotkanie odbyło się w spółdzielni mieszkaniowej przy udziale administratora osiedla. Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami na temat zgłaszanych przez lokatorów problemów dotyczących gromadzenia się pod blokami osób zakłócających porządek prawny i dopuszczających się zachowań społecznie uciążliwych.
Przekazywane przez społeczność lokalną tego typu uwagi pozwolą na podjęcie przez dzielnicowych działań bardziej efektywnych czyli ukierunkowanych na konkretne problemy. Wpłynie to z pewnością korzystnie na poprawę poczucia bezpieczeństwa. Takie spotkania wpisują się w społeczną rolę dzielnicowego, który jest „gospodarzem ” swojego rejonu, jest blisko społeczeństwa, zna ich problemy i jest zawsze otwarty na współpracę. Kontaktu do poszczególnych dzielnicowych ze swojego miejsca zamieszkania można szukać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie oraz w aplikacji Moja Komenda na której znajdują się dane kontaktowe poszczególnych dzielnicowych z uwzględnieniem ich rejonów służbowych, numerów telefonów oraz adresów poczty elektronicznej. Zachęcamy również do organizowania spotkań z dzielnicowymi w ramach lokalnej społeczności.

KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała