Strona główna Bielawa Bielawskie Targi Pracy

Bielawskie Targi Pracy

382
0
UDOSTĘPNIJ

Po raz pierwszy w tym roku we wrześniu odbyła się edycja Targów Pracy organizowanych w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie (dotychczas te targi odbywały się wiosną). Głównym organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta w Bielawie oraz Gminne Centrum Informacji w Bielawie i Ochotniczy Hufiec Pracy, a partnerem Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie.

 

Do niedawna w powiecie odbywały się m.in. targi pracy organizowane przez GCI i Urząd Miasta Bielawy, targi organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie i Starostę Dzierżoniowskiego, a także Młodzieżowe Targi Pracy organizowane przez OHP. Z uwagi na zbieżność terminów organizacji tych wydarzeń rekrutacyjnych już w ubiegłym roku w wyniku porozumień ustalono, że w 2017 r. odbędzie się wiosenna edycja targów (Powiatowe Targi Pracy w maju i Młodzieżowe Targi Pracy w czerwcu) oraz jesienna (Tragi Pracy w Bielawie).

To odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez pracodawców – zwiększenia liczby  wydarzeń rekrutacyjnych ze względu na panującą sytuację na rynku pracy i ciągłe potrzeby kadrowe pracodawców.  Powiatowe Targi Pracy organizowane przez PUP odbyły się zatem tradycyjnie w maju, Młodzieżowe Targi Pracy w czerwcu, a Targi Pracy w Bielawie przeniesiono na wrzesień. Organizatorzy edycji partnerują sobie w organizacji wydarzeń, wspierając przy tym w działaniach związanych z ich organizacją.

 

W Targach Pracy w Bielawie uczestniczyło 22 wystawców, którzy oferowali głównie pracę na stanowiskach związanych z produkcją. Wśród wystawców były m.in. duże firmy jak Pentair Poland, Orion czy Unison, ale też  mniejsze przedsiębiorstwa i agencje pośrednictwa pracy oferujące pracę m.in. w podwrocławskich fabrykach.  Swoje stoisko miał też Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie, na którym przedstawił oferty z otwartego rynku pracy, jak i oferty związane z refundowanymi formami zatrudnienia – wszystkich tych pracodawców, którzy z różnych względów nie mogli się zaprezentować na Targach Pracy w Bielawie. Pracownicy  PUP informowali też o możliwościach wsparcia dla bezrobotnych z programów PO WER i RPO oraz o kursach, po których ukończeniu mogą uzyskać kwalifikacje aktualnie poszukiwane na rynku  pracy.

Nowością podczas Targów Pracy w Bielawie – wzorem Powiatowych Targów Pracy – było stoisko, na którym można było skonsultować, a nawet przygotować od podstaw swoje CV przy wsparciu doradcy.