Strona główna Sport Norbert Warchoł uczestnikiem Mistrzostw Świata w Zapasach

Norbert Warchoł uczestnikiem Mistrzostw Świata w Zapasach

386
0
UDOSTĘPNIJ

 

         W dniach 4-9 września w Atenach odbyły się Mistrzostwa Świata Kadetek i Kadetów w zapasach. W składzie Reprezentacji Polski wystąpiło 7 zawodniczek: Natalia Walczak 46kg, Klaudia Czyzio 49kg, Amanda Tomczyk 52kg, Angelika Mytkowska 56kg, Patrycja Dudek 60kg, Magdalena Kisielińska 65kg oraz Wiktoria Chołuj 70kg.

Najlepiej w Mistrzostwach Świata spisała się Wiktoria Chołuj, która zdobyła brązowy medal w kat. 70kg. Nasza zawodniczka w walce o brązowy medal położyła na łopatki zawodniczkę z Indii. Niestety w pojedynku o brązowy medal uległa Angelika Mytkowska kat. 56kg, która uplasowała się na V pozycji. VIII pozycję wywalczyła Patrycja Dudek kat. 60kg.

Niestety w pierwszym pojedynku kontuzji łokcia doznała nasza tegoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Natalia Walczak, która uplasowała się na 18 pozycji. Na XV pozycji uplasowała się Klaudia Czyzio a XVI lokata przypadła Amandzie Tomczyk kat. 52kg.

 W roli asystenta Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych powołany został Norbert Warchoł.

Cieszę się bardzo, że mogłem uczestniczyć w takiej imprezie jak Mistrzostwa Świata. Było to dla mnie wielkie przeżycie oraz zaszczyt, że mogłem reprezentować nasz kraj. Chciałbym również podziękować za wsparcie podczas wyjazdu:

Urząd Miasta Bielawa

Urząd Miasta Dzierżoniów

DRG Agro Group z Tuszyna – Rafał oraz Daniel Gogolewscy

Domino Polska Eugeniusz Świszcz, Zofia Świszcz

Profesjonalne Centrum Odżywek Sportowych Arkadiusz Rogowski